Головна>Новини
КрНУНовини

Вступ-2021: Найбільше бюджетних місць КрНУ отримав на спеціальність «електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»
30.07.21


Найбільші обсяги державного замовлення надійшли на спеціальність «електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – і на бакалаврат, і до магістратури. Найменші обсяги дерзамовлення (0) – на «журналістиці», «психології» та «туризмі».

28 липня в електронних кабінетах вступників з’явилися рекомендації для зарахування на бюджетну форму навчання. Рейтингові списки відкриті, вже відомо, скільки бюджетних місць надано університету. Це попередні цифри, остаточні показники визначать після того, як для абітурієнтів спливе термін подачі оригіналів документів.

Наразі відповідальний секретар приймальної комісії КрНУ доцент Дмитро Рєзнік повідомив наступне:


– За результатами широкого конкурсу Міністерство освіти та науки (МОН) надало вступникам певну кількість бюджетних місць. Алгоритм їх виділення прописується міністерством, ми туди втручатися не можемо. Бюджетні місця зарезервовані за конкретними абітурієнтами. Якщо хтось із них відмовиться від місця, то цього року він вже не потрапить на бюджет. Університет теж втратить це бюджетне місце, передати його іншому студенту ми не маємо права. Рідко, але іноді такі відмови трапляються – наприклад, минулого року вступник із Західної України вирішив, що йому далеко сюди їздити і втратив бюджетне місце.

Дмитро Рєзнік надав кількісні показники держзамовлення на даний час:

Бакалаврат (на базі ПЗСО)

Для вступників до КрНУ на бакалаврат на базі повної загальної середньої освіти (ПЗСО) МОН України виділило 114 бюджетних місць для навчання за денною формою, і 10 – для заочників. Найбільшу кількість місць отримав ІЕЕСУ – 30 (24 на денну та 6 – на заочну форми навчання) та ФЕКІ – 30 на денну форму навчання.

За спеціальностями найбільше бюджетних місць МОН виділило для «електроенергетики, електротехніки та електромеханіки» – 21 за денною та 5 за заочною формами навчання. Натомість для «комп’ютерних наук», куди вступники цього року подали найбільше заяв (139), виділено лише 12 місць на бюджет (денна форма). Також по 10 місць отримали «дизайн» та «середня освіта (інформатика)». На інші спеціальності надійшло від 1 до 6 бюджетних місць. Жодного бюджетного місця не надано на спеціальності: «журналістика», «психологія», «менеджмент соціокультурної діяльності», «туризм», «облік і оподаткування», «фінанси, банківська справа та страхування».

Термін подачі оригіналів документів для вступників на бакалаврат на базі ПЗСО спливає 2 серпня. Відповідно, 3 серпня матимемо остаточну кількість бюджетних місць.

Для порівняння: у 2020 році МОН виділило 119 бюджетних місць на денну та 13 на заочну форми навчання.


Бакалаврат на базі МС

Для вступників на бакалаврат на базі освітнього ступеню «молодший спеціаліст» (МС) МОН надало 135 бюджетних місць на денну та 7 на заочну форми навчання.

Найбільше бюджетних місць надійшло на спеціальність «електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – 30 (27 на денну та 3 на заочну форми навчання). Ще 21 місце отримала «автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (20 – денна, 1 – заочна форма). 15 місць припало на «галузеве машинобудування» та ще 15 – на «прикладну механіку» (13 – денна, 2 – заочна форма). 9 місць отримав «автомобільний транспорт». На інші спеціальності припало від 1 до 5 бюджетних місць.

Жодного бюджетного місця МОН не надало на спеціальності «екологія», «біотехнології та біоінженерія», «психологія», «право», «облік і оподаткування», «менеджмент соціокультурної діяльності».

Термін подачі документів для вступників цієї групи закінчуються 5 серпня. Отже 6-го матимемо остаточну цифру.

Для порівняння: у 2020 році МОН надало 127 бюджетних місць на денну та 7 на заочну форми навчання.

Магістратура

Для вступників до магістратури МОН надало 190 бюджетних місць на денну та 21-не на заочну форми навчання.

Найбільше місць припало на спеціальність «електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» – 44 (40 на денну та 4 на заочну форми навчання). 24 місця отримала «автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (20 – денна, 4 – заочна форма). 18 має «автомобільний транспорт» (13 – денна, 5 – заочна форма). 12 місць у «транспортних технологій» (10 – денна, 2 – заочна форма). 11 – «геодезія і кадастр» (9 – денна, 2 – заочна форма). По 10 місць за денною формою навчання отримали «комп’ютерні науки», «комп’ютерна інженерія» та «галузеве машинобудування». На інших спеціальностях від 1 до 7 бюджетних місць.

Жодного бюджетного місця поки не надано на «право».

Остаточна кількість бюджетних місць до магістратури стане відома 7 серпня, після 18.00.

Для порівняння: у 2020 році МОН надало 131 бюджетне місце на денну та 18 на заочну форми навчання.


Черга до приймальної комісії. Кілька абітурієнтів розповіли свою історію вступу:

– Тая та Віка закінчили 11-й ліцей, вступають на популярні цього року спеціальності – «журналістика» та «філологія». На жаль, на бюджет не пройшли – на журналістику МОН взагалі не виділило бюджетних місць, на філологію – лише три. Дівчата подають документи на контракт. Свій вибір спеціальності пояснили так:

Віка: «Хочу бути журналістом, працювати на телебаченні в Києві, мені ця професія подобається, але на місцевому телебаченні працювати не дуже хочеться».

Тая: «Мені подобається філологія, подобається вивчати мови…»
КрНУ