Головна>Новини
КрНУ

Новини

В Орлеані пройшов українсько-французький семінар «Біомаса і енергія».
04.11.09
28-30 жовтня у місті Орлеан (Французька республіка) відбувся українсько-французький семінар «Біомаса і енергія», підготовка якого тривала майже три роки.
На конкурс для участі в семінарі було подано понад 250 проектів. Після відбору з боку НАН України і французьких фахівців їх залишилось 80, із яких лише 30 поталанило презентувати на семінарі. Таким чином, до складу української делегації і французької робочої групи увійшло по 40 представників науковців і промисловців, у тому числі ректор Кременчуцького державного університету імені Михайла Остроградського М.В. Загірняк і начальник науково-дослідної частини В.В. Никифоров.
Тематику 15 французьких і 15 українських презентацій наукових і промислових проектів було присвячено широкому колу питань у галузі біоенергетики, які так чи інакше знаходились у площині трьох генерацій біопалива: 1) використання окремих частин енергетичних рослин (наприклад, насіння ріпаку для виробництва олії для біодізелю); 2) використання всіх частин рослини (для виробництва біогазу, або біоетанолу); 3) створення та використання генетично модифікованих водоростей, у складі яких понад 70 % олії.
Велику зацікавленість викликав міжкафедральний проект науковців Кременчуцького державного університету імені Михайла Остроградського «Енергоресурсні та природоохоронні аспекти використання синьозелених водоростей для виробництва біогазу», що був презентований на семінарі. На сьогодні досягнуто домовленості з французькими науковцями і українськими промисловцями про виконання сумісних робіт у цьому напрямку.


Зал засідань депутатів Орлеанського муніципалітету


На прийомі у мера Орлеана мадам Сесі Люд’є

Під час роботи семінару його учасників було запрошено до міської ратуші на зустріч з мером Орлеану мадам Сесі Люд’є, на екскурсії двома промисловими підприємствами з виробництва цукру та біоетанолу, а також з виробництва кормових та деревинних пілет. Крім того українська делегація відвідала плантації нової енергетичної рослини – міскантуса та подвір’я пересічного французького фермера.
На підприємстві з виробництва цукру та біоетанолу

По закінченню семінару працювала президія у складі Христофа Пупарда (заступник Міністра сільського господарства, харчування та рибництва Франції), Бруно Джеррі (Президент Французької Технологічної Академії), Хав’єр Бюліні (Президент Європейського Альянсу Фітоолії, віце-президент Федерації французьких фермерів), а також Анатолій Скорченко (заступник Міністра аграрної політики України), Михайло Загірняк (ректор Кременчуцького державного університету імені Михайла Остроградського) і Ярослав Блюм (директор Інституту генної інженерії, академік НАН України)


Президія семінару підсумковує результати роботє (зліва направо Анатолій Скорченко – заступник Міністра аграрної політики України, Хав’єр Бюліні – Президент Європейського Альянсу Фітоолії, віце-президент Федерації французьких фермерів, Михайло Загірняк – ректор Кременчуцького державного університету ім. М. Остроградського і Ярослав Блюм – директор Інституту генної інженерії, академік НАН України).

За матеріалами начальника науково-дослідної частини Нікіфорова В.В.
КрНУ