Головна>Новини
КрНУНовини

У КрНУ відкрилася XIX Міжнародна науково-практична конференція «Ідеї академіка В.І. Вернадського та проблеми сталого розвитку освіти і науки»
17.09.21

16 вересня у Кременчуцькому національному університеті і м. М. Остроградського відбулося урочисте відкриття XIX Міжнародної науково-практичної конференції «Ідеї академіка В.І. Вернадського та проблеми сталого розвитку освіти і науки». Вона триватиме 16-17 вересня. Захід проходив у ДС-офісі університету, у форматі ZOOM-конференції. Цього року конференція присвячена 100-річчю КрНУ, 220-річчю Михайла Остроградського, чиє ім’я носить університет, та 450-річчю Кременчука. Участь у ній беруть фахівці з України, Словаччини, Німеччини, Австрії, Китаю, Польщі, Білорусі.

Учасників конференції привітав перший проректор університету професор Володимир Никифоров. Він нагадав, що саме кременчуцька земля та Полтавщина тісно пов’язані з діяльністю видатного вченого Володимира Вернадського:

– Ідеї видатного вченого Володимира Івановича Вернадського ООН поклала в основу пошуків виходу з глибокої цивілізаційної кризи, прогнозування майбутнього, динаміки глобального розвитку. Саме Кременчуччина є складовою частиною ланцюга наукових досліджень Вернадського, результатом яких є концепція біосфери з її головним чинником – живою речовиною, а також звільнення поняття «життя» від релігійних нашарувань, надання йому фізичного значення і включення до кола таких характеристик Всесвіту, як матерія та енергія, – зазначив Володимир Никифоров.

Він підкреслив, що з кожним роком кількість учасників конференції зростає, а коло питань, які розглядаються на секціях, розширюється:

– У роботі цьогорічної конференції беруть участь понад півтори сотні науковців із ЗВО, підприємств і установ України, Китаю, Австрії, Польщі, Чехії, Словаччини, Словенії, Білорусі, Казахстану тощо. Кількість учасників конференції щороку збільшується, розширюється коло актуальних проблем, що розглядаються на пленарних і секційних засіданнях, серед яких: ноосферні освіта, виховання та наука; розвиток природничих наук у контексті концептуальної спадщини В. І. Вернадського; управління екологічною безпекою; стратегія сталого розвитку та структурно-інноваційна перспектива економіки.


Перший проректор побажав учасникам конференції успіхів та плідної роботи в секціях.

Науковців привітав міський голова Кременчука Віталій Малецький. Він зазначив, що цього року Кременчук відзначатиме дві знаменні дати – 450 років з дня заснування міста та 100-річчя КрНУ. Міський голова підкреслив визначний вклад університету у підготовку кваліфікованих кадрів для кременчуцьких підприємств та побажав учасникам конференції ефективної праці:


Міський голова Віталій Малецький вітає учасників конференції

– Бажаю творчої роботи, впевнений, що за результатами конференції будуть публікації, які допоможуть нашим молодим вченим, науковцям. Дякую університету та його ректору за організацію такого, без перебільшення, історичного заходу як ця міжнародна конференція, – сказав Віталій Малецький.

В урочистому відкритті конференції також узяла участь заступник міського голови Кременчука Ольга Усанова. Звертаючись до учасників заходу, вона сказала:


Ольга Усанова, Володимир Никифоров

– Університет є флагманом освіти у нашому місті, оскільки він – єдиний класичний університет не лише у Кременчуці, а й у Полтавській області. Заклад має широкий спектр освітніх послуг, які надає не лише кременчужанам та мешканцям Полтавщини, а й громадянам інших держав, оскільки університетська освіта якісна, і наші випускники користуються попитом у роботодавців. Кременчук – промислове місто, тут багато підприємств машинобудування, легкої та харчової промисловості, університет готує фахівців для усіх цих галузей. Він може запропонувати студентам якісну матеріально-технічну базу, а головне – людський капітал, викладачів, науковців, які створили ту репутацію, яку наразі має кременчуцький національний університет.

З вітальними словами до учасників заходу звернулася професор Марина Гриньова – співголова програмного комітету конференції, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, декан природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка.


Учасників конференції вітає Марина Гриньова

Після завершення вітальних промов, свою доповідь «Екологічна освіта та екологічна культура для збалансованого (сталого) розвитку» представила професор Тетяна Назаренко – завідувачка відділу навчання географії та економіки Інституту педагогіки НАНУ.

Професор Володимир Никифоров (КрНУ) представив доповідь на тему «Галузі сучасної біотехнології і типи речовини за В.І. Вернадським».


Бібліотека підготувала тематичну виставку до відкриття конференції

На цьому урочиста частина завершилась. Почалася робота у секціях. Цього року працюють три секції:

– ноосферні освіта, виховання і наука;

– розвиток природничих наук у контексті концептуальної спадщини В.І. Вернадського;

– стратегія сталого розвитку та структурно-інноваційна перспектива економіки.

Урочисте закриття конференції відбудеться 17 вересня.


Учасники конференції поклали квіти до пам’ятника Володимиру Вернадському

КрНУ