Головна>Новини
КрНУНовини

Університет відзначає 220-річчя від народження М. В. Остроградського у рік свого 100-річного ювілею
23.09.21
«Ми – Остроградського діти
І хочемо бути, як він…»


Такі слова із Гімну КрНУ, який часто звучить на урочистостях, що відбуваються в університеті, засвідчують шанування в університеті постаті видатного вченого і педагога.

З нагоди відзначення 220-ї річниці від народження М. В. Остроградського 22 вересня у актові залі корпусу № 5 (в умовах протиковідних обмежень) відбувся святковий пізнавально-виховний захід, де також звучав Гімн у виконанні учасників вокально-хореографічної студії «Домінанта» і знову лунали слова:

«Ми – Остроградського діти
І хочемо бути, як він…»

Студентство пишається тим, що 2007 року нашому навчальному закладу присвоєно ім’я видатного математика Михайла Васильовича Остроградського.

Під час заходу студенти мали можливість поглянути на постать М. В. Остроградського через призму історичної правди: роки дитинства, життєві складнощі, розкриття таланту, становлення і досягнення вершин як видатного вченого і педагога – усе це постало перед учасниками дійства, привернуло увагу до цієї непересічної особистості і не залишило байдужим нікого в залі.

Ім’я М. В. Остроградського продовжує когорту велетнів сучасної науки – І. Ньютона, Ж. Л. Лагранжа, П. С. Лапласа,С. Д. Пуассона, О. Л. Коші… Чільне місце належить М. В. Остроградському і серед когорти українських вчених. Завдяки гостроті та сміливості свого розуму, глибині аналітичних здібностей та широкій математичній освіті геній науки залишив нам у спадок наукові досягнення, що непідвладні часу. Непересічний талант М. В. Остроградського дозволив йому оволодіти вищими ступенями сучасного природознавства, у наукових працях отримати результати першорядного значення в багатьох галузях математики і механіки: математичній фізиці, аналітичній механіці, математичному аналізі, теорії пружності, теорії тяжіння, гідростатиці, гідродинаміці, балістиці, теорії удару, алгебрі й теорії чисел.

Всебічному пізнанню особистості М. В. Остроградського сприяє створена працівниками бібліотеки університету виставка праць, присвячених генію вченого….
КрНУ