Головна>Новини
КрНУНовини

Студенти з Індії провели свій національний фестиваль Гуру-да-Гадді/Дівалі
27.09.21

У неділю, 26 вересня, слухачі підготовчого відділення КрНУ – громадяни Індії – пригощали інших студентів та просто перехожих чаєм, кавою та солодощами – так вони святкували Гуру-да-Гадді та Дівалі.

Наразі більшість слухачів підготовчого відділення для іноземців Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського – громадяни Індії. Серед них найбільше мешканців штату Пенджаб, сикхів. 26 вересня ця громада відзначала важливе свято – Гуру-да-Гадді, яке традиційно співпадає з іншим знаковим святом сикхів – фестивалем Дівалі. Під час цих свят заведено пригощати друзів, знайомих та перехожих.

Тож індійські студенти, за згодою з адміністрацією університету, у неділю винесли на вулицю перед гуртожитком столи та розклали на них смаколики – солодощами та чаєм вони пригощали студентів, які живуть у гуртожитку, викладачів, та перехожих на вулиці. Також вони запросили на частування директора Центру міжнародної діяльності КрНУ доцента Гладиря.

Традиція пригощати перехожих у дні Гуру-да-Гадді символізує рівність людей незалежно від їх соціального статусу. Таке частування означає – хто б ти не був, ми готові розділити з тобою їжу.
КрНУ