Головна>Новини
КрНУНовини

Студенти-дизайнери підготували виставку постерів, присвячених творчості Мане-Каца
30.09.21

Третьокурсники (ДЗН-19) місяць працювали над постерами, присвяченими творчості кременчужанина, відомого художника-експресіоніста Мане Каца (1894-1962рр). Десять найкращих робіт журі відібрало для виставки.

Виставка найкращих постерів студентів-дизайнерів відкрилася 30 вересня. Роботи презентували під час міжнародного тематичного семінару «Постать Мане-Каца у світовій та вітчизняній культурі».

Семінар – це спільний проект Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського (КрНУ); кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва КрНУ; Інституту розвитку Кременчука; Кременчуцької міської ради; Кременчуцької міської художньої галереї. Він проводиться за участі Кременчуцької об’єднаної єврейської громади та музею Хайфи (Ізраїль).

За місяць до семінару кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва оголосила конкурс на кращий постер, присвячений творчості нашого земляка Мане-Каца. Журі, до складу якого увійшли викладачі кафедри, відібрало 10 найкращих робіт. Їх експонували на семінарі. Назвали виставку студентських робіт «Творчість Мане-Каца у сучасному трактуванні молоді Кременчука».

До експозиції увійшли роботи студентів групи ДЗН-19-1(1),(2),(3):

Олександри Олексієнко;

Віталія Бондаренко;

Дар’ї Воробйової;

Валерії Титової;

Катерини Писаренко;

Діани Радочиної;

Катерини Шевченко (2 роботи);

Артема Скиби;

Валерії Охрименко.

Ось що студенти розповіли про свої роботи:

Катерина Писаренко:

– Натхнення я отримала, вивчаючи біографію Мане-Каца, вона дуже різнобарвна, багата на події, і взагалі його творчість і життя були дуже яскравими, контрастними і насиченими. Саме це я втілила у свій плакат, тому він такий насичений та яскравий, бачите, я використала тут фрагменти робіт Мане-Каца.

Діана Радочина:

– Головний меседж мого плакату – це те, що Мане-Кац наш земляк. Червоні квадрати на плакаті символізують тяжку, складну долю художника, а також виділяють основні етапи його життя. На жаль, молодь сьогодні не знає Мане-Каца, а я вважаю, що ми маємо поширити інформацію про нього у нашій молодіжній культурі!

Валерія Титова:

– Яскраві картини характеризують творчість Мане-Каца. Незважаючи на те, що він пережив голокост і дві світові війни, на його роботах буяють яскраві, оптимістичні кольори. У квадратиках, які у мене на плакаті, відображені важливі моменти життя художника, це наче картини його життя. Я б хотіла, щоб кременчужани, молодь, більше дізналися про нього.

Валерія Охрименко:

– Основна ідея мого плакату – передати, наскільки Мане-Кац був яскравою особистістю, наскільки яскраві та життєрадісні у нього роботи. Ми можемо зазирнути через різноманітні віконця на плакаті у його життя, і побачити нашого яскравого та талановитого земляка Мане-Каца!
КрНУ