Головна>Новини
КрНУНовини

Вітальна промова ректора КрНУ Михайла Загірняка до 100-річчя університету
12.10.21

Сьогодні, 12 жовтня, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського відзначає сторічний ювілей. Відповідне рішення про святкування ювілею КрНУ ухвалила Верховна Рада України. Ректор університету професор Михайло Загірняк вітає колектив вишу та гостей, запрошених на урочистості, зі святом.

– Шановні друзі!

Минуло 100 років відтоді, як у вересні 1921-го відкрилися двері першого у Кременчуці закладу вищої освіти – вищих трирічних педагогічних курсів. Згодом їх реформували в інститут соціального виховання, потім в учительський інститут, далі – у педагогічний. За сто років пройдено непростий шлях становлення від учительського інституту до класичного університету.

Наразі Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського – єдиний класичний університет на Полтавщині, провідний заклад вищої освіти центрального регіону України! За даними аналітичного звіту Національного агентства забезпечення якості освіти, КрНУ займає 11-ту позицію серед 113 національних університетів України. Він також знаходиться у переліку 15 найкращих українських вишів, які увійшли до авторитетного міжнародного рейтингу «Times Higher Education».

Університет ефективно працює над реалізацією загальнодержавної реформи вищої освіти, послідовно проводить освітню діяльність, виконує фундаментальні та прикладні дослідження. Підґрунтя успішного розвитку закладу – сумлінна праця його викладачів і співробітників.

Ювілей, тим більше столітній, – це свято всіх, хто пов’язаний з університетом. Ми вдячні тим, хто причетний до історії нашого закладу. Віримо, що на важливому та складному шляху освіти, науки і виховання молоді ми примножимо свої досягнення. Успіхів нам на цій ниві! Вітаю усіх з ювілеєм!

З повагою, Михайло Загірняк – ректор КрНУ, дійсний член (академік) Національної академії педагогічних наук України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, повний кавалер орденів «За заслуги».
КрНУ