Головна>Новини
КрНУНовини

До 100-річчя університету у КрНУ пройшло ювілейне засідання вченої ради
12.10.21

12 жовтня Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського відзначив 100-річний ювілей. Рішення про святкування ювілею КрНУ на державному рівні ухвалила Верховна Рада. Першим привітав колектив університету Президент України. На ювілейному засіданні вченої ради КрНУ пролунали вітання від Національної академії наук та Національної академії педагогічних наук, Міністерства освіти і науки України, вітчизняних та іноземних партнерів університету.

Ювілейне засідання вченої ради університету відбулося у актовій залі п’ятого корпусу з дотриманням усіх карантинних вимог. Через карантин кількість запрошених на урочистості обмежили. Натомість привітати колектив університету приїхав міський голова Кременчука Віталій Малецький та його заступники Володимир Пелипенко і Дмитро Кравченко – усі троє випускники КрНУ. Передати вітання колег з Чеської Республіки прибув почесний ректор Вищої школи європейських та регіональних досліджень у місті Чеські Будейовиці, почесний доктор КрНУ Любомир Пана.


Ректор університету зустрічає гостей

Ювілейне засідання вченої ради відкрив ректор Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського професор Михайло Загірняк. Він подякував співробітникам вишу за сумлінну працю і зокрема зазначив:

– Підгрунтям досягнень нашого університету є сталий розвиток наукових шкіл, які діють у КрНУ. Ми пишаємось тим, що завдяки злагодженій колективній роботі за останні шість років ми змогли підвищити у п’ять разів кількість цитувань публікацій наших науковців у міжнародній наукометричній базі Scopus. Ми пишаємося молодими вченими, які створюють наше майбутнє – серед них 30 лауреатів премії Президента України, Верховної Ради України і стипендіатів Кабінету Міністрів України. Хочу також звернутися до наших студентів. Ви – переможці багатьох регіональних і міжнародних конкурсів, серед вас чимало стипендіатів регіональних і міжнародних програм. Ми пишаємося вашими перемогами на всеукраїнських конкурсах наукових робіт та на всеукраїнських олімпіадах. Завдяки вашим досягненням наш університет займає третє місце в Україні! Особлива подяка нашим випускникам! Своїм професіоналізмом ви підтверджуєте якість освіти, яку отримали у нашому університеті. Мені дуже приємно привітати у цій залі членів Наглядової ради університету, наших стейкхолдерів, які протягом багатьох років допомагають нам, від яких ми отримуємо матеріальну підтримку.


Гість із Чеської Республіки Любомир Пана вітає ректора КрНУ Михайла Загірняка зі святом.


Вітання від Національної академії наук України (НАНУ) передав член-кореспондент НАНУ, професор Олександр Бешта.

На засіданні вченої ради пролунало вітальне відеозвернення президента Національної академії педагогічних наук (НАПН) Василя Кременя. Також особисто привітав колектив університету радник президії НАПН України Андрій Гуржій. Він – член Наглядової ради КрНУ, брав участь у ювілейному засіданні вченої ради університету особисто.

З вітальною промовою звернувся до присутніх міський голова Кременчука Віталій Малецький – випускник КрНУ (1995-2000 рр.). Він подякував багатьом своїм викладачам:

– Я хочу подякувати колективу університету за самовіддану працю, дякую всім своїм викладачам – Миколо Макаровичу Хоменко, дякую вам! Пам’ятаєте, як ви мене сварили? Це був мій перший керівник, коли я працював на кафедрі менеджменту асистентом. Я хочу подякувати Ользі Іванівні Маслак – моєму першому вчителю етики ділових відносин. Коли ви змушували нас конспектувати, ми думали – навіщо все це? А воно таки знадобилося і допомогло. Володимиру Івановичу Маслаку дякую за історію, історію великої України, за відродження патріотизму! Також хочу подякувати тим, кого з нами сьогодні немає. Дякую своєму вчителю з великої літери, засновнику клубу «Кременчук 450» Сергію Яковичу Фарині! У 98-му році ми, студенти, сиділи, а він говорив: хлопці і дівчата, прийде час, коли ви керуватимете містом – тому і організація наша називається «Кременчук 450». І цей час прийшов. Ми щиро дякуємо Володимиру Єлисейовичу Маслову. Сьогодні хочу вибачитися перед Валентиною Василівною Сергієнко. Коли я працював керівником профспілки, вона завжди викликала мене «на килим», сварила за те, що дискотека вийшла надто довга чи ще щось. Але страшнішим за Валентину Василівну був Костін, приймальня якого знаходилась навпроти. Дякую вам, Вікторе Володимировичу, за науку! Шановні друзі, я ще раз дякую кожному з вас, дякую усьому колективу університету, дякую Михайлу Васильовичу Загірняку! Він – ректор потужного європейського вишу, який на рівних змагається з найбільшими національними університетами України. Щиро дякую вам, Михайле Васильовичу, і запевняю, що місто завжди готове бути разом з університетом! Зі святом! – сказав міський голова.


Зліва направо: заступник міського голови Кременчука Дмитро Кравченко, ректор КрНУ Михайло Загірняк, міський голова Віталій Малецький, його перший заступник Володимир Пелипенко.


Колектив КрНУ вітає ректор Національного технічного університету «Дніпровська політехніка» Олександр Азюковський.


Вітальну промову виголошує голова Полтавської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Григорій Шумейко.


Ректора КрНУ Михайла Загірняка вітає керівник спецпідрозділу «Альфа» Андрій Махтєєв.

Також ректора КрНУ та колектив університету привітали заступник голови Наглядової ради КрНУ Віктор Лотоус (голова правління ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат») та члени Наглядової ради Віктор Бугайчук, Володимир Коваленко та Володимир Онищенко.

Відділ виховної та культурно-масової роботи КрНУ підготував святковий концерт. У ньому узяли участь творчі колективи КрНУ («Домінанта», «На межі поміж») та запрошені міські художні колективи («Славутич», «Елегія», «Скрипки Кременчука»). Керівник відділу виховної та культурно-масової роботи КрНУ доцент Тамара Плаксій виконала пісню «Моя Україно», написану відомим кременчуцьким композитором і диригентом Володимиром Смоляковим.

КрНУ