Головна>Новини
КрНУНовини

У міській художній галереї відкрилась виставка робіт студентів-дизайнерів КрНУ
19.10.21

18 жовтня у Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася виставка «Акценти», присвячена 100-річчю Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського. В експозиції представлені творчі роботи студентів КрНУ (I–IV курс, спеціальність «графічний дизайн»). Куратор виставки – старший викладач кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва Віктор Осадчий.

На відкритті виставки були присутні: начальник міського управління культури і туризму Володимир Кондрашов; декан факультету права, гуманітарних і соціальних наук КрНУ, д. пед. н., професор Тамара Поясок; завідувач кафедри гуманітарних наук, культури і мистецтва професор Володимир Маслак, а також викладачі і студенти університету та запрошені гості.

Володимир Кондрашов вручив декану ФПГСН Тамарі Поясок Почесну грамоту Кременчуцької міської ради на знак подяки за плідну співпрацю факультету і кафедри з управлінням культури і туризму, і зокрема з міською художньою галереєю.

Це вже друга масштабна виставка робіт студентів-дизайнерів КрНУ у міській художній галереї. Перша – «Контрасти» – відкрилася у 2018-му. Цьогорічну виставку «Акценти» готували півроку. До експозиції увійшли найкращі студентські роботи – живопис, графіка, фотографія, дизайн-проекти. Їх розмістили у великій залі галереї.

У малій залі виставили постери, розроблені студентами в рамках проекту «Творчість Мане-Каца у сучасному трактуванні молоді Кременчука». Це роботи-переможці, відібрані журі конкурсу. Виконали їх студенти ІІІ курсу (спеціальність «графічний дизайн») – представили власне бачення творчості відомого художника-експресіоніста, кременчужанина Мане-Каца. Конкурс на найкращий постер, присвячений його творчості, пройшов у КрНУ у вересні.

Також у малій залі представлені репродукції робіт Мане-Каца. Цифрові копії цих робіт музей Хайфи (Ізраїль) люб’язно передав Інституту розвитку Кременчука.

Куратор виставки «Акценти» Віктор Осадчий подякував колегам, і пояснив концепцію та назву експозиції:

– Експозиційному проекту дали назву «Акценти», бо тут представлені дуже різнопланові роботи, виконані у різних техніках, і кожна з них має свої акценти. Концептуальну основу проекту можна визначити як мультижанрову, бо в експозиції поєднані різноманітні за формою, суттю та манерою вираження творчі роботи. Тут можна побачити графіку, виривну аплікацію, роботи, виконані у графічних програмах, елементи фірмового стилю, логотипи, фотографію, прикладну графіку, живопис тощо. Хочу підкреслити, що на виставці представлені роботи студентів починаючи з першого курсу і до четвертого включно, тут є бакалаврські проекти тощо. Я дякую студентам за ентузіазм та творчий настрій, і щиро дякую викладачам спеціальності «графічний дизайн» за допомогу в оформленні робіт та у монтажі експозиції! Вони допомогли зробити дуже велику роботу за дуже короткий час. Ми вдячні керівництву університету, факультету і кафедри за підтримку та надану допомогу.

Студенти-дизайнери разом із викладачами обрали для виставки вичерпний слоган – «Не залишити відвідувачів без емоцій!».

КрНУ