Головна>Новини
КрНУНовини

В університеті відкрили пункт профілактичних щеплень від COVID-19
19.10.21

Сьогодні, 19 жовтня, у Кременчуцькому національному університеті ім. М. Остроградського почав роботу пункт профілактичних щеплень від коронавірусної хвороби. Він розрахований на студентів та співробітників університету. Наразі вже вакциновано 30 осіб.

Підстава для відкриття у виші пункту щеплень – підписаний ректором КрНУ наказ № 191-1 від 13.10.2021 року «Про створення пункту профілактичного щеплення для студентів і працівників університету».

Пункт працює за угодою з ЦПМСД №1 (Центр первинної медико-санітарної допомоги №1). Щеплення роблять фахівці мобільної медичної бригади ЦПМСД №1. Сьогодні, 19 жовтня, медики щепили 30 осіб, серед яких студенти і працівники університету. 12 осіб отримали дозу вакцини CoronaVac, 18 – Comirnaty/Pfizer. Кожен пацієнт може обрати вакцину за власним бажанням, наразі вони в наявності.

Пункт щеплень розташований у корпусі №7, на першому поверсі, аудиторія 7110.

Першими прийшли щепитися студенти кафедри екології та біотехнології. Ті, хто прийшов на вакцинацію, засвідчили, що роблять це за власним вибором.

Серед фахівців університету першою сьогодні вакцинувалася доцент Нінель Конюхова. Три тижні тому колеги вітали її з 85-річчям. На запитання, чому вона вирішила щепитися та чи не лякає її вакцинація, Нінель Ігорівна відповіла:

– Я вакцинувалася, бо так треба. Я завжди роблю те, що треба, у даному випадку це потрібно для університету і для безпеки студентів. Про що тут ще говорити? Щеплень я не боюся, адже я з того ще радянського покоління, нам робили щеплення навіть не питаючи згоди, бо так було треба, аби подолати хвороби, які тоді були в країні – ту ж віспу.

Постійного графіку роботи у пункту щеплень немає. Мобільна бригада ЦПМСД №1 виїздить в університет тоді, коли сформують черговий список бажаючих вакцинуватися. Він має містити не менше 20 прізвищ. Станом на 19 жовтня процес вакцинації завершено. Наразі почалося формування чергового списку.

Студенти і науково-педагогічні працівники, які хочуть вакцинуватися, мають звернутися до деканату, аби їх включили до списку очікування. Працівники допоміжних служб, щоб записатися в чергу, мають звернутися до відповідного проректора.

КрНУ