Головна>Новини
КрНУ

Новини

Відрядження старшого викладача кафедри соціально-політичних наук Овчаренка О.І до Польщі
30.11.09

У рамках програми „RITA – Зміни в регіоні” Польського Фонду «Освіта для Демократії» старший викладач кафедри СПН Овчаренко О.І. пройшов 14-денне стажування при центрі неформальної освіти «Дім зустрічей Ангелуса Сілезіуса» (ДАС) у Вроцлаві. Стажування профінансоване Польсько-Американською Фундацією Свободи та проводилося з 8 до 23 листопада 2009 р.
Beautiful city of Wroclaw!

Відбір учасників стажування здійснювався на підставі конкурсу резюме, мотиваційних листів та незалежного моніторингу неурядових ініціатив кандидатів. З поданих 55 заявок було відібрано 7 переможців з них 4 учасники з України. Стажування носило індивідуальний характер.
Олег Овчаренко у Вроцлаві.

Програма передбачала:
- знайомство з польськими та європейськими стандартами функціонування навчальних закладів, які займаються неформальною освітою молоді
- праця над спільними проектами обміну молоді та запрошення волонтерів у рамках програми Європейського союзу «Молодь в дії» EVS
- набуття знань, умінь та конкретного досвіду проведення тренінгів для втілення його у своїх локальних громадах
- проведення переговорів про співпрацю з директором Краківського Об’єднання механічних шкіл № 1 п. Боженою Маєр.
Стажування мало на меті налагодження контактів для сталої співпраці у сфері молодіжних освітніх ініціатив, проектів, отримання грантів для міжнародних молодіжних обмінів, обговорення перспектив участі КДУ та кременчуцької молоді у європейських проектах.
Під час стажування Олег Овчаренко взяв участь у заходах ДАС у Вроцлаві, програмі молодіжного обміну «Молодь в дії». Також познайомився з діяльністю освітніх та молодіжних центрів міста Вроцлава та Краківським Об’єднанням механічних шкіл № 1.
Памятник Олександру Фредро

Крім стажування О. Овчаренко взяв участь у культурно-просвітницьких заходах, зокрема, у “Зустрічі між релігіями” у Домі мусульманської культури, відвідування музеїв, картинних галерей, опери.
Зустріч із імамом Сілезії

Під час візиту були обговорені також перспективи співпраці між навчальними закладами Кременчука та Вроцлава, участь у спільних Європейських проектах.
Із координаторами програми Анною Славчевою та Анною Ямроз

Таким чином, подібні програми є однією з можливостей для наших науковців взяти участь у освітніх заходах у Європі. Підтримка подібних ініціатив принесе КДУ підвищення рейтингових показників.
Більш того, керівництво Коледжу КДУ отримало пропозицію відвідати своїх колег у березні наступного року, під час проведення Ярмарки технічних професій у Кракові. Також існує можливість запрошення волонтера Європейської волонтерської Служби до Кременчука та до КДУ зокрема.

За матеріалами старшого викладача кафедри СПН О.І. Овчаренка
КрНУ