Головна>Новини
КрНУ
Новини

Науково-практичний семінар «Новації, практики та перспективи застосування інклюзивної освіти та фізичної реабілітації в закладах загальної середньої освіти»
17.11.21
11 листопада 2021 року викладачами кафедри здоров’я людини та фізичної культури Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (координатор семінару доц. О.С.Кущ) спільно з фахівцями Кременчуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Кременчуцької міської ради було проведено науково-практичний семінар «Новації, практики та перспективи застосування інклюзивної освіти та фізичної реабілітації в закладах загальної середньої освіти».

Співорганізаторами заходу були Департамент освіти виконавчого комітету Кременчуцької міської ради, кафедра екології та біотехнологій КрНУ імені Михайла Остроградського, кафедра фізичної терапії, ерготерапії, фізичної культури та спорту Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, Кременчуцький міський Центр комплексної реабілітації дітей з інвалідністю департаменту соціального захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

В семінарі прийняло участь більше 130 учасників, серед яких були вчителі шкіл, викладачі та студенти університету.

Семінар відбувся в режимі он-лайн на платформі Google Meet.

На початку семінару учасників привітав В. С. Бахарєв, доцент, д. т. н., директор навчально-наукового інституту механічної інженерії, транспорту та природничих наук Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, який відзначив актуальність теми та питань, що винесені для обговорення, особливо на сучасному етапі функціонування українського суспільства.

Починаючи семінар, Олександр Кущ зазначив, що це вже другий семінар, який проводиться кафедрою здоров’я людини та фізичної культури у плідній співпраці з фахівцями Кременчуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Кременчуцької міської ради. Але сьогодні до організаторів долучились співробітники кафедри фізичної терапії, ерготерапії, фізичної культури та спорту Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії, фахівці Кременчуцького міського Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю департаменту соціального захисту населення Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області.

Таке розширення кола фахівців дає можливість провести предметну фахову розмову та обмін досвідом з важлової теми, а саме застосування методів фізичної реабілітації в інклюзивній освіті в закладах загальної середньої освіти.

Під час семінару було представлено п’ять доповідей, що висвітлили особливості застосування різних реабілітаційних технологій та методик під час організації інклюзивної освіти та фізичної реабілітації в закладах загальної середньої освіти.

Першим до слова було запрошено Володимира Темірова, консультанта з питань фізичного виховання Кременчуцького центру професійного розвитку педагогічних працівників Кременчуцької міської ради Полтавської області з доповіддю «Основні положення Концепції розвитку інклюзивної освіти в практичному застосуванні учителями фізичної культури».

У доповіді було наведено основні вимоги нормативно-правових документів, що існують в Україні та стосуються розвитку інклюзивної освіти, надано конкретні поради щодо їх практичного застосування.

Семінар було продовжено виступом Тетяни Баришок, доцентки, к.н.фіз.вих. та спорту, доцентки кафедри фізичної терапії, ерготерапії, фізичної культури та спорту Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії на тему «Міжнародна класифікація функціонування (МКФ): місце у реабілітаційному процесі».
У своєму виступі вона підкреслила, що система реабілітації ґрунтується на біопсихосоціальній моделі обмеження повсякденного функціонування/життєдіяльності, реабілітаційній стратегії охорони здоров’я та Міжнародній класифікації функціонування, обмеження життєдіяльності та здоров’я. Т.Баришок розкрила також деякі особливості практичного застосування нормативів МКФ у діяльності фізичних реабілітологів.

Далі з доповіддю «Фізичні вправи – важлива складова процесу комплексної реабілітації дітей з інвалідністю» виступила Юлія Івакіна, директорка Кременчуцького міського Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю департаменту соціального захисту населення Кременчуцької міської ради.
У доповіді було продемонстровано конкретний досвід застосування фізичних вправ у процесі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Виступ було підкріплено інформативними фото та відеоматеріалами.

Змістовну предметну розмову на семінарі було продовжено виступом Раїси Гулбані, доцентки, к. пед. н., доцентки кафедри фізичної реабілітації та здоров’я людини Класичного приватного університету, м. Запоріжжя, на тему «Гімнастика для мозку: розумне дихання». Доповідачка відзначила ефективність виконання вправ запропонованої гімнастики для покращення самопочуття людини та показала техніку її виконання.

Тематика цієї доповіді викликала зацікавленість серед присутніх, які підтримали тезу про актуальність та важливість фізичної активності у різному віці.

Семінар завершила доповідь Миколи Купцова, голови Федерації бадмінтону міста Кременчука, тренера з бадмінтону КДЮСШ «Авангард» на тему «Застосування модуля «Бадмінтон» у навчальній діяльності на уроках фізичної культури».
Предметна складова цього виступу стосувалась можливостей рухової активності під час гри у бадмінтон у процесі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю.
У підсумку щодо проведення науково-практичного семінару В.В. Теміров та О. С.Кущ підтримали пропозицію продовжувати й надалі плідну співпрацю. О. С. Кущ висловив подяку колегам, які були співорганізаторами заходу, а саме співробітникам кафедри екології та біотехнологій КрНУ та кафедри фізичної терапії, ерготерапії, фізичної культури та спорту Хортицької національної навчально-реабілітаційної академії за слушні поради та пропозиції.

Було зазначено, що матеріали семінару будуть розміщені організаторами та доступні учасникам за окремим посиланням на Google Диску.
КрНУ