Головна>Новини
КрНУ
Новини

21 листопада – День Гідності і Свободи
22.11.21
21 листопада 2013 року уряд України вирішив зупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС. Пізно ввечері на знак протесту проти такого рішення уряду на майдані Незалежності в Києві почали збиратися люди. Під кінець доби учасників мітингу нараховувалось близько 1500 осіб. Народний протест розгорнувся в національну революцію, яку було названо Євромайданом.

Але цей термін передавав її суть тільки до ночі з 30 листопада на 1 грудня, коли за наказом українського режиму протестувальників розганяв спеціальний підрозділ «Беркут». Унаслідок розгону було травмовано десятки протестувальників. З цієї ночі Майдан перетворився на Єврореволюцію – боротьбу за людську та національну гідність громадян України, коли люди у великій кількості вийшли на Майдани по всій Україні не просто відстоювати своє право на євроінтеграцію, а право на життя в країні, де поважають честь і гідність кожного громадянина, де немає насильства, де кожна людина має захищені права.

Трагічні події в Україні від листопада 2013 року тривожать та не залишають байдужими жодного громадянина країни. Учасники Євромайдану, Небесна сотня та воїни, що прямо з Майдану пішли на Схід України захищати її ще й від зовнішнього ворога, принесли найбільшу пожертву – свої життя. Вони загинули і гинуть у боротьбі за свободу, незалежність, цілісність та єдність держави.

Вшановуємо пам’ять про Героїв хвилиною мовчання!
КрНУ