Головна>Новини
КрНУ
Новини

Шлях до ґендерного бюджетування без насилля та дискримінації
22.11.21

Лекторка зазначила, що ґендерно орієнтоване бюджетування як сучасна управлінська технологія – це врахування ґендерних аспектів на усіх стадіях бюджетного процесу. Ґендерні аспекти визначено як специфічні соціальні, культурні, економічні, політичні та інші характеристики умов життя та потреб жінок і чоловіків.

У цікавій формі, з наведенням прикладів із життя, Оксана Гуйда розповідала, що потреби здорової жінки можуть бути відмінними від потреб жінки з інвалідністю, про специфічні інтереси і потреби жінок і чоловіків з інших груп. Саме через бюджет необхідно забезпечувати справедливий розподіл ресурсів громади з урахуванням потреб та інтересів жінок і чоловіків залежно від їх віку, стану здоров’я, сімейного стану, етнічної приналежності та інших характеристик.

В досягненні успіху ґендерного бюджетування в Україні, як зазначила лекторка, одним із важливих чинників є ратифікація Стамбульської Конвенції, яка передбачає викорінення насильства та досягнення ґендерної рівності.

Лекція пройшла в інтерактивній формі, виклала жвавий інтерес серед присутніх.

Слід зазначити, що представлений матеріал для студентів важливий як з точки зору опанування загальних і фахових компетентностей з дисциплін «Соціальна відповідальність», «Фінанси», «Бюджетна система», «Місцеві фінанси», «Вступ до фаху» та інших, так і щодо виховних моментів, набуття соціальних навичок.Щиро дякуємо за цікаву та змістовну лекцію!!!

КрНУ