Головна>Новини
КрНУНовини

Студенти ФПГіСН створили відеоролик на тему гендерного насильства
01.12.21

Студенти факультету права, гуманітарних і соціальних наук (ФПГіСН) зняли відеосюжет про форми гендерного насильства. Мова йде про фізичне та психологічне насильство чоловіка над жінкою і жінки над чоловіком. Відеоролик вже набрав 1200 переглядів на сторінці факультету в Instagram. Склад знімальної групи: Марія Кардаш, Єва Вельтер, Поліна Макаренко, Анастасія Житна, Альбіна Андріюк, Микита Федоров.

Із 25 листопада по 10 грудня в Україні триває загальнодержавна акція «16 днів проти насильства». Її мета – привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, жорстокого поводження з дітьми та гендерно зумовленого насильства щодо жінок.

Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського долучився до всеукраїнської акції 25 листопада. Наразі в університеті проводяться відповідні заходи – тематичні кураторські години, флешмоб «Не мовчи!» тощо. Студенти ФПГіСН за власною ініціативою зняли соціальний відеоролик на тему гендерного насильства. Як і флешмоб, він має назву «Не мовчи!».

Подивитися відеоролик можна тут:

https://www.instagram.com/tv/CWl7kU2LoNl/?utm_medium=copy_link

Автор ідеї та сценарист – Марія Кардаш (ФІЛ-21-2). Відеозйомка – Альбіна Андріюк (ФІЛ-21-2). Монтаж – Єва Вельтер (СОУ-19-1). Ролі виконували: Марія Кардаш, Микита Федоров (ФІЛ-18-1(2)), Поліна Макаренко (ЖУР-19-1), Анастасія Житна (ФІЛ-19-1).


Зліва направо: Єва, Альбіна, Марія, Настя, Поліна, Микита.

До відеоролику, знятого студентами, увійшли три сюжети – психологічне насильство хлопця щодо дівчини, психологічне насильство дівчини щодо хлопця, і фізичне насильство щодо дівчини. Автори закликають глядачів не терпіти насильство та не мовчати про нього.

Як знімався фільм розповіла автор ідеї Марія Кардаш:

– Марія, кому спала на думку ідея створити цей відеосюжет?

– Мені, я давно хотіла показати, які існують види насильства, і що це ненормально, і тому не можна мовчати, коли стикаєшся з такими речами.

– Хто писав сценарій?

– Я писала, взагалі сценарій утворився якось сам по собі, бо це ситуації, відомі кожному, вони найчастіше трапляються в житті. Я просто прописала сцени, хто що каже, хто що робить.

– Тобі доводилось стикатися з формами насильства, про які йде мова у відео сюжеті?

– Так, мені довелося стикатися з психологічним насильством, тому ця тема мені близька. З фізичним, слава Богу, не прийшлося мати справу. Там у сюжеті хлопець тисне на дівчину, бо вона не робить те, що йому треба. З таким психологічним насильством кожен із нас, мабуть, стикався, коли на людину тиснуть: не ходи туди, сиди тут, коли наче до клітки її саджають! Не можна терпіти такі речі, адже це твоє життя, і лише ти вирішуєш, що робити!

– Що скажеш про сюжет, де вже дівчина застосовує щодо хлопця маніпулятивні схеми: «якщо любиш, купи мені ще одні черевички»?

– Це дуже популярний сюжет, ми всі бачимо, як жінки дуже часто маніпулюють чоловіками, як вони намагаються викликати у чоловіків співчуття чи почуття провини, хочуть, щоб він схилився перед нею і виконав усі забаганки! У нашому суспільстві таке часто трапляється, тому ми узяли цей сюжет.

– Хто був оператором фільму, чий монтаж?

– Відео знімала моя одногрупниця Альбіна Андріюк, а монтаж робила дуже талановита наша студентка Єва Вельтер, вона дуже гарно все змонтувала.

– А ефектні чорно-червоні слогани щодо протидії насильству – чия ідея?

– Це ми спільно всі робили.

– Як ви обирали акторів-виконавців?

– Я вже їх знала, ми разом працювали на «Студентській весні», тому і запросили Микиту та Настю, бо розуміли, що вони зможуть зіграти. З Поліною Макаренко я теж добре знайома, ми всі знайомі між собою, тож працювати було легко. І цікаво.


КрНУ