Головна>Новини
КрНУНовини

У КрНУ відбувся День відкритих дверей
04.12.21

3 грудня, з нагоди Дня енергетика, у Кременчуцькому національному університеті ім. М. Остроградського відбувся День відкритих дверей. Його відвідали 112 здобувачів освіти з коледжів та вищих професійних училищ Кременчуцького регіону. Організатор заходу – кафедра систем автоматичного управління і електроприводу (САУЕ) КрНУ. Ініціатор та куратор події – в. о. зав. кафедри САУЕ, д. т. н. Тетяна Коренькова. До заходу долучилися кафедра електротехніки та кафедра цивільної безпеки, охорони праці, геодезії та землеустрою.

День відкритих дверей проводили за спеціальностями «електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» (141) і «цивільна безпека» (263). Захід відвідали вихованці Вищого професійного училища №7 (це найбільша група – 30 осіб), здобувачі освіти з коледжу КрНУ, Кременчуцького регіонального центру професійно-технічної освіти №1, Черкаського політехнічного фахового коледжу, Кременчуцького фахового коледжу транспортної інфраструктури та технологій, Світловодського політехнічного фахового коледжу. Загалом – 112 осіб.

Також у заході узяла участь велика група стейкхолдерів, зокрема: ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», ТОВ «НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС», ПрАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат», ТОВ БГЗК, ТОВ «Інноваційні енергетичні технології», ПрАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО» філія «Кременчуцька ГЕС», АВМ «Ампер», ТОВ ДП «СВ Альтера-Кременчук», ТОВ «Шлях краси», ТОВ «Автоматизація майбутнього», ПАТ «Полтаваобленерго», КНП «Лікарня інтенсивного лікування 1 рівня м. Горішні Плавні» тощо. На кожному з цих підприємств працюють випускники КрНУ.

Ініціатор заходу Тетяна Коренькова так визначила його мету:

– Це профорієнтаційний захід, головна мета була – забезпечити взаємодію трьох сторін освітнього процесу – здобувачів освіти, викладачів та роботодавців. Ми хотіли показати майбутнім абітурієнтам, що можна водночас і вчитися, і працювати за спеціальністю, що у Кременчуці є попит на наших випускників, є можливість працевлаштування, і тому не треба їхати до Польщі, можна з успіхом вчитися і працювати за фахом у своєму місті. Саме тому ми запросили на захід наших випускників, які вже обіймають керівні посади на кременчуцьких підприємствах, у Горішніх Плавнях тощо. Ми хотіли, щоб абітурієнти побачили – ось випускники нашого університету, вони тут вчилися і успішно тут працевлаштувалися, створили власні підприємства, куди і вас можуть запросили на роботу, якщо ви, звісно, добре вчитиметесь. Крім того, на цих підприємствах ви зможете почати працювати за спеціальністю вже під час навчання, тобто отримаєте практичний досвід ще до закінчення вишу. Власне, головну мету нашого заходу найбільш точно передає тематика круглого столу – «Об’єднання теорії та практики – запорука покращення якості вищої освіти та підготовки фахівців електроенергетичної галузі». Точніше вже не скажеш.

День відкритих дверей складався з трьох частин – спершу майбутнім абітурієнтам провели екскурсії профільними лабораторіями університету; потім вони відвідали спеціалізовану науково-технічну виставку виробників та дистриб’юторів промислового обладнання; завершився День відкритих дверей засіданням круглого столу. У перерві між заходами відвідувачам організували кава-брейк, щоб вони трохи перепочили.

Екскурсії:

Екскурсії для відвідувачів провели викладачі університету.


Лабораторія електричних машин. Екскурсію проводить старший викладач Олександр Сьомка.


Наступна група відвідувачів у лабораторії електричних машин.Доцент Юрій Зачепа проводить екскурсії для кількох груп у навчальній лабораторії автоматизованого електропривода загально-промислових механізмів.


Доцент Олексій Бялобржеcький спілкується з майбутніми абітурієнтами у лабораторії електроспоживання, релейного захисту та автоматики.


Доцент Ольга Ченчева демонструє відвідувачам можливості комп’ютеризованого макету з надання першої домедичної допомоги.DC-офіс КрНУ. Доцент Гладир розповідає майбутнім абітурієнтам про можливості використання ліцензованого програмного забезпечення DIgSILENT PowerFactory.


Стейкхолдери – випускники КрНУ

Після екскурсій майбутні абітурієнти відвідали спеціалізовану науково-технічну виставку виробників та дистриб’юторів промислового обладнання. Її організували стейкхолдери – випускники КрНУ різних років. Відвідувачі отримали можливість побачити продукцію, яку виробляють колишні випускники університету, та поспілкуватися з ними наживо.


Свою продукцію представляє ТОВ ДП «СВ Альтера-Кременчук».

Директор «Альтера-Кременчук» Андрій Щічка (справа) закінчив КрНУ у 2009 році, його співробітник Олександр Лазоренко (зліва) – у 2016-му.

Власник і директор ТОВ «Автоматизація майбутнього» Юрій Костюк закінчив університет у 2002 році. Ось що він розповів:

– Я закінчив Кременчуцький університет імені Остроградського у 2002 році, за спеціальністю електропривод і автоматизація промислових комплексів та установок. Я – інженер-електромеханік, і проблем з працевлаштуванням у мене не було взагалі. Спершу працював найманим співробітником, потім технічним керівником, наразі я – власник компанії та її директор. Ще під час навчання в університеті я вже працював за спеціальністю у приватній компанії, збирав плати управління для дорожніх машин. Робота була пов’язана з двигунами і контрольно-вимірювальними приладами. Працювати почав на третьому курсі, коли пішли спецпредмети і захотілося вже на практиці реалізувати свої ідеї. Світ у 2021 році, і у 2002-му – це абсолютно різні світи. Тоді, у 2002-му, не так багато студентів працювали, тим більше одразу за фахом, а зараз, у 2021-му, – це норма, можна одразу йти, отримувати практичні навички і паралельно навчатися, проходити теоретичний курс. І таким чином отримати більш ефективний результат за коротший період часу. На мою думку, дуальна форма навчання – це дуже ефективне рішення.

Круглий стіл:

Фінальним етапом Дня відкритих дверей стало засідання круглого столу. Його тема – «Об’єднання теорії та практики – запорука покращення якості вищої освіти та підготовки фахівців електроенергетичної галузі». З доповідями на засіданні виступили науковці університету та запрошені стейкхолдери (колишні випускники КрНУ).

Учасників круглого столу привітав ректор КрНУ професор Михайло Загірняк. Звертаючись до майбутніх абітурієнтів, він побажав їм наснаги і зазначив, що у Кременчуцькому національному університеті ім. М. Остроградського працює одна з найкращих в Україні електротехнічних наукових шкіл.

Відповідальний секретар приймальної комісії КрНУ доцент Дмитро Рєзнік розповів майбутнім абітурієнтам про умови вступу до університету.

Доктор технічних наук Тетяна Коренькова представила доповідь на тему «Організація дуальної форми освіти: перспективний шлях поєднання навчання та практики»:Фрагменти презентації Тетяни Коренькової (презентаційні матеріали підготували проректор КрНУ Сергій Сергієнко та в. о. зав. кафедри САУЕ Тетяна Коренькова).

В.о. завідувача кафедри ЕТ КрНУ д.т.н. В’ячеслав Прус зробив доповідь на тему «Організація практичної підготовки студентів електротехнічного профілю в умовах вільної освітньої траєкторії навчання»:
Фрагменти презентації д.т.н. В’ячеслава Пруса.


Костянтин Горнєв – випускник КрНУ (1996 рік), а наразі – головний енергетик ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» – доповідає про інноваційні напрями розвитку КВБЗ та форми підтримки навчальних закладів Кременчука.


Ще один випускник КрНУ – технічний директор компанії «ЕНЕРГО-ПЛЮС» Андрій Калінов представив доповідь на тему «Перспективи кар’єрного зростання випускників навчальних закладів у ТОВ «НВП «ЕНЕРГО-ПЛЮС».


Фрагмент презентації доцента Андрія Калінова


Учасники круглого столу, стейкхолдери Андрій Калінов та Костянтин Горнєв


На засіданні круглого столу виступив енергоменеджер Полтавського ГЗК Михайло Офота. Він теж випускник КрНУ, закінчив університет у 2009 році.


З доповіддю виступила ще одна випускниця КрНУ, а наразі заступник директора з навчально-виробничої роботи ВПУ №7 Вероніка Мазур. Тема її доповіді: «Сучасні вимоги до підготовки молодшого спеціаліста, як ступеневої складової вищої освіти».


Начальник відділу нагляду у машинобудуванні та енергетиці Управління Держпраці у Полтавській області Віталій Гринюк доповів про «Сучасну систему охорони праці, як складову безпеки енергетичного сектору».


КрНУ