Головна>Новини
КрНУ



































Новини

Звіт про міжнародну діяльність КрНУ у 2021 році
11.01.22

Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського активно підтримує та розвиває зв’язки з науковими установами та вищими навчальними закладами 25 країн світу. Університет має 75 чинних міжнародних угод. Впродовж 2021 року підписано міжнародні угоди про співпрацю з університетами Канади, Франції, Польщі та Казахстану.

Науково-технічне співробітництво Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (КрНУ) із зарубіжними партнерами – один із пріоритетних напрямів діяльності. Університет активно співпрацює з інституціями Європейського Союзу, бере участь у міжнародних проектах, є дійсним членом наукових та освітянських асоціацій, зокрема, Мережі університетів країн Чорноморського регіону (BSUN) та інших науково-освітніх організацій. Протягом 2021 року підписані угоди з кількома відомими університетами європейських країн та Канади.

15 березня 2021 року представники КрНУ та Університету Віндзор (Канада) дистанційно підписали рамкову угоду про співпрацю та домовилися про підготовку до конкурсного відбору студентів КрНУ для участі у канадській урядовій стипендіальній програмі «Study in Canada Scholarships».

24 березня 2021 року відбулася онлайн зустріч ректорів КрНУ та Університету Марії Кюрі-Склодовської (UMCS), м. Люблін, Польща, під час якої керівники двох закладів вищої освіти дистанційно підписали Меморандуму про взаєморозуміння.


Підписання Меморандуму про взаєморозуміння між КрНУ та UMCS

У березні 2021 року в рамках проекту міжнародної технічної допомоги dComFra «Рамкова структура цифрових компетентностей для українських учителів та інших громадян» програми ЄС «Еразмус+ КА2» університет отримав другий транш грантових коштів обсягом понад 20 тис. €, а вже у травні 2021 року успішно відзвітувався про результати реалізації проекту dComFra перед Національним Erasmus+ офісом України на офіційній моніторинговій місії.

22-28 березня в рамках проекту dComFra КрНУ долучився до загальноєвропейської ініціативи All Digital Week. Університет провів міжнародні онлайн заходи: тренінг «Прикладне кодування», семінар «Цифрові компетентності для молодих спеціалістів» та семінар «Використання методів штучного інтелекту для статистичних задач».


Семінар «Цифрові компетентності для молодих спеціалістів» пройшов у DC-офісі університету.

22 квітня КрНУ долучився до Міжнародного дня дівчат в ІКТ. Даний захід було проведено також в рамках проекту dComFra. Доцент Олена Славко організувала та провела онлайн семінар щодо заохочення дівчат розпочинати кар’єру у сфері інформаційних та комунікаційних технологій на тему: «Дівчата в ІКТ. Розпочати кар’єру в 30».


Через карантинні обмеження семінар пройшов у форматі онлайн-конференції.

З квітня 2021 року КрНУ здійснює підготовку іноземних громадян до вступу у ЗВО України. Набір студентів та забезпечення їх законного перебування в Україні здійснює Центр міжнародної діяльності, а Центр підвищення кваліфікації та професійної адаптації забезпечує організацію навчального процесу. Загалом впродовж року на навчання зараховано 52 громадянина Індії та Камеруну.


В університеті розпочався набір іноземців на підготовче відділення


Іноземці-слухачі підготовчого відділення здають свій перший вступний іспит до КрНУ

У травні 2021 року, вперше в історії університету, студенти кафедри перекладу Дмитро Бодня та Анна Кашкіна стали стипендіатами канадської урядової програми «Study in Canada Scholarship”, що передбачає навчання впродовж одного семестру в канадському університеті-партнері University of Wіndsor. Загальна сума гранту для одного студента складає 10 200 CAD. Фінансування стипендій для навчання в Канаді здійснюється Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD - the Department of Foreign Affairs, Trade and Development).

27 травня КрНУ відвідав Надзвичайний та Повноважний посол Латвійської Республіки в Україні пан Юріс Пойканс. Латвійського дипломата супроводжували заступники директора КП «Інститут розвитку Кременчука» Ольга Коваль та Андрій Мельник. В університеті пана посла приймав перший проректор КрНУ, д. біол. н., професор Володимир Никифоров. На зустрічі були також присутні провідні науковці університету.



Пан Юріс Пойканс (шостий зліва), науковці КрНУ та співробітники Інституту розвитку Кременчука.

У вересні 2021 року, з нагоди 30-річчя відродження Української держави, за відмінне навчання та активну громадську позицію дванадцять студентів нашого університету отримали стипендії Міжнародного Фонду імені Катерини Ковшевич (США) загальною сумою близько 135 тис. грн. За дванадцять років співпраці КрНУ з Фондом, регіональним директором якого є проф. Ганна Капустян, кременчуцьким студентам надано стипендії загальною сумою понад 2 млн. гривень.


Студенти КрНУ- стипендіати Фонду Катерини Ковшевич.

30 вересня у КрНУна базі DC-офіс КрНУ пройшов міжнародний онлайн семінар «Постать Мане-Каца у світовій і вітчизняній культурі». Організувала та провела захід кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва КрНУ спільно з Інститутом розвитку Кременчука. У семінарі узяли участь заступник міського голови Кременчука Руслан Проценко, директорка Кременчуцької міської художньої галереї Оксана Бойко, директорка міжнародного благодійного фонду «Хесед Хаїм» Зоя Луценко, заступники директора Інституту розвитку Кременчука Андрій Мельник та Ольга Коваль, науковці КрНУ, колеги з Ізраїлю та Литви.



Семінар «Постать Мане-Каца у світовій і вітчизняній культурі»

У листопаді 2021 р., в рамках міжнародного проєкту dComFra, Офіс цифрових компетентностей університету розпочав серію он-лайн курсів з підвищення кваліфікації у сфері цифрової грамотності для українських вчителів, внутрішньо переміщених осіб та воїнів-ветеранів АТО. Загалом до занять приступили понад 90 громадян України.

Триває співробітництво КрНУ з Католицьким університетом ICAM (м. Нант, Франція). У грудні 2021 р. підписано міжінституційну угоду про п’ятимісячне наукове стажування французького студента Деама Жюльєна Едуарда Проспера, який проходитиме наукове стажування на базі інституту механічної інженерії, транспорту та природничих наук (ІМІТПН) та інституту електричної інженерії та інформаційних технологій (ІЕЛІІТ).

Загалом, на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 05.03.2021 р. №299 «Про затвердження Примірного переліку цільових показників, що наводяться у контракті з керівником державного закладу вищої освіти», а саме, п. 10 цього Примірного переліку «Збільшення кількості здобувачів вищої освіти, які брали участь у програмах міжнародної академічної мобільності (тривалістю не менше 1 місяця за календарний рік)», та п. 11 «Збільшення кількості штатних науково-педагогічних та наукових працівників, які брали участь у програмах міжнародної академічної мобільності (тривалістю не менше 1 місяця за календарний рік)», впродовж 2021 року у програмах академічної мобільності тривалістю понад 1 місяць брали участь: 56 студентів та 46 викладачів. Програми академічної мобільності відбувалися на базі наступних навчальних закладів:

– Академія Bolashaq (м. Караганда, Казахстан);

– Куявський університет (м. Влоцлавек, Польща);

– Університет економіки та інновацій (м. Люблін, Польща);

– Громадський коледж Ампква (м. Розбург, США);

– Вища школа управління охороною праці (м. Катовіце, Польща);

– Вроцлавський університет природничих наук (м. Вроцлав, Польща);

– Віндзорський університет (м. Віндзор, Канада);

– Вища школа економіки (м. Бидгощ, Польща);

– Університет Туріба (м. Рига, Латвія).

Вагомим підтвердження високої міжнародної репутації університету стали численні вітання з нагоди 100-річчя КрНУ, які надходили від міжнародних партнерів:

– Словацької Республіки (Університет Матея Бела в Банській Бистриці; Технічний університет в Кошице);

– Республіки Польща (Сілезька Політехніка, Вища Школа Управління Охороною Праці в Катовіцах, Вроцлавський університет економіки та бізнесу, Білостоцька Політехніка, Генеральне Консульство Республіки Польща у Харкові);

– Чеської Республіки (Вища техніко-економічна школа у Чеських Будейовицах, Вища школа регіональних та європейських студій у Чеських Будейовицах);

– Республіки Казахстан (Академія «Bolashaq», м. Караганда, Карагандинський індустріальний університет, м. Теміртау);

– Китайської Народної Республіки (Ланьчжоуський транспортний університет);

– Йорданського Хашимітського Королівства (Тафілський технічний університет);

– Королівства Марокко (Університет Хасана II, Касабланка);

– Французької Республіки (Католицький інститут мистецтв та ремесл, м. Нант);

– Сполучених Штатів Америки (Муніципальний коледж Ампква, м. Розбург);

– Національного Еразмус+ офісу в Україні.

Матеріал підготовлений Центром міжнародної діяльності КрНУ та інформаційним відділом університету.
КрНУ