Головна>Новини
КрНУ


Новини

Науковці КрНУ вчилися готувати проекти для участі у програмі «Горизонт Європа»
02.02.22

1 лютого у DC-офісі університету відбулася онлайн-лекція на тему «Як підготувати план реалізації та бюджет проекту в програмі «Горизонт Європа»*. Перегляд забезпечила науково-дослідна частина КрНУ. До заходу долучилися представники багатьох кафедр, також у ньому узяв участь перший проректор КрНУ Володимир Никифоров.

Доповідач Іван Кульчицький – керівник НКП ІКТ програми «Горизонт 2020», президент ГО «Агенція Європейських Інновацій» – докладно розповів, як підготувати план та бюджет проекту для отримання довгострокового гранту за програмою «Горизонт Європа». Він підкреслив, що для здобувачів зі Східної Європи це досить непроста задача, і задля успіху бажано мати в консорціумі університет-партнер з країн Старої Європи (Німеччина, Франція тощо), та розповів про найтиповіші помилки, які проектанти роблять під час складання бюджету.

Зокрема Іван Кульчицький навів результати попередньо проведеного анкетування зареєстрованих учасників лекції (на фото нижче). Він зазначив, що 70% слухачів планують брати участь у підготовці проектних заявок на конкурси програми «Горизонт Європа», і водночас лише 28,8% з них зареєстровані на європейському порталі фінансування і тендерів, де міститься чимало корисної інформації щодо тематики досліджень, їх фінансування та імовірних партнерів.

Доповідач розповів про основні джерела інформації щодо програми «Горизонт Європа» та про те, як користуватися ними при оформленні проектної заявки. А також покроково розібрав процедуру складання бюджету проекту.

Наостанок Іван Кульчицький продемонстрував результати попереднього анкетування зареєстрованих учасників заходу – слухачів запитували, з яких причин вони найчастіше ухиляються від участі у конкурсах програми «Горизонт Європа». Найпоширенішими причинами респонденти вказали недостатній рівень знань та відсутність належних партнерів:

Переглянути онлайн-лекцію можна за посиланням:

https://youtu.be/WqMd2rvKYeA

У матеріалі використані фрагменти презентації Івана Кульчицького. Переглянути її можна тут:

https://drive.google.com/file/d/1TRT5hLppGp1DiO4LJktjMh9SSETiNZd2/view?usp=sharing

Довідково:

«Горизонт Європа»*(Horizon Europe) – транснаціональна рамкова науково-дослідницька програма Європейського Союзу. Термін її дії – 2021-2027 рр. Бюджет – 95,5 млрд. євро, це найпотужніша програма серед аналогічних проектів. Наразі її бюджет на 30% більший за бюджет «Горизонт 2020». 12 жовтня 2021 року на 23 саміті Україна-Європейський Союз була підписана угода про участь України у рамковій програмі з досліджень та інновацій «Горизонт Європа».

У програмі передбачені відповідні інструменти фінансової підтримки досліджень та інновацій:


КрНУ