Головна>Новини
КрНУ


Новини

До Дня єднання: студенти КрНУ зустрілися з ветеранами АТО
18.02.22

17 лютого, в рамках заходів до Дня єднання, у Кременчуцькому національному університеті ім. М. Остроградського відбулася зустріч студентів з кременчуцькими ветеранами АТО та Революції Гідності – Юрієм Крамаренком та Іваном Балацьким. Ветерани розповідали про війну та єдність, студенти ставили запитання. Захід організував відділ виховної та культурно-масової роботи КрНУ.

Студенти спілкувалися з учасниками АТО в університетській бібліотеці. У читальній залі №1 зібралися групи МСДс-19-1с; БІС-21-1; МСДс-21-1с. Модерувала захід фахівець відділу виховної та культурно-масової роботи Марина Льопа. Вона розповіла про передумови зустрічі та про те, що Президент України оголосив 16 лютого Днем єднання українців, і процитувала його слова:

– Нам кажуть, що 16 лютого стане днем нападу. Ми зробимо його днем єднання! Цього дня ми вивісимо національні прапори, вдягнемо синьо-жовті стрічки і покажемо всьому світу нашу єдність!

Також модератор представила гостей – ветерана АТО, добровольця батальйону ОУН (Організація українських націоналістів), голову ГО «Добровольці України» Юрія Крамаренка та учасника Революції Гідності, кавалера ордена Мужності Івана Балацького. Обидва не вперше зустрічаються зі студентами. У лютому 2021-го Юрій Крамаренко передав у подарунок університету кілька світлин часів оборони Майдану.


Зліва направо: Юрій Крамаренко, Іван Балацький.

Ветерани розповіли про найскладніші моменти оборони Майдану у 2014-му, про стійкість його захисників, про формування добровольчих батальйонів, які першими пішли в зону бойових дій на Донбасі, про життя на війні, під безперервними обстрілами. Вони висловили особисте ставлення до військової агресії Росії та до перспектив прямого російського вторгнення, закликали студентів єднатися та запевнили, що в Україні вдосталь українців, готових захищати свою землю.

Зокрема Іван Балацький сказав:

– Бережіть нашу свободу і незалежність, дотримуйтесь грамотності в інформаційному просторі і єднайтесь поміж собою. На Донбасі я бачив таке – коли починається обстріл, у зграї разом біжать ховатися два кота, дві собаки, курка, і не б’ються. Коли у них спільна загроза, вони не їдять один одного, а гуртуються, об’єднуються, щоб вижити! І ви єднайтесь!

Юрій Крамаренко зазначив:

– Не треба боятися. Так, вони сильні, бо Росія весь час воює, мають навички і добру зброю. Але тепер вже вони нас бояться, бо ми їх зупинили у 14-му! Як тоді було? Російські найманці вважали, що пройдуть маршем по Україні аж до Києва, але не вийшло! Вони планували легко захопити Дніпровську, Харківську, Одеську, Запорізьку області, а не вийшло! Їх зупинили звичайні люди. Я, наприклад, працював майстром з ремонту швейного обладнання, поруч зі мною воювали люди з двома дипломами про вищу освіту, різні там були, і ми їх зупинили. Не такі вони страшні. Готуватися треба, а боятися не варто, ми їх зупинимо, в єдності наша сила!

Студенти слухали і ставили запитання. Питали, як вийшло, що Крим здали Росії без бою? Цікавились, чому на іноземних сайтах іноді з’являються фейкові повідомлення про начебто вже окуповані українські міста? І переймалися, чи зможуть українські військові швидко опанувати нову зброю держав-союзників?

Ветерани відповідали, викладаючи власну думку щодо подій 2014-го року. Стосовно зброї сказали, що українські бійці вчаться швидко і впораються з імпортною зброєю.


Спільне фото на згадку.

КрНУ