Головна>Новини
КрНУ


Новини

Ректорат КрНУ підтримав пропозицію МОН України про скасування ЗНО у 2022 році
10.03.22


Ректорат Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського одностайно підтримав пропозицію Міністерства освіти і науки України та профільного парламентського комітету щодо скасування у 2022 році зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ).

10 березня відбулося засідання ректорату Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського. На порядку денному стояли два важливих питання – організація навчального процесу після завершення канікул та розгляд пропозиції МОН України щодо скасування у 2022 році ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ.

Щоб убезпечити життя і здоров’я студентів і науково-педагогічних працівників, члени ректорату ухвалили рішення продовжити освітній процес дистанційно. З урахуванням того, що наразі чимало студентів, а також певна кількість викладачів знаходяться за межами Кременчука, такий варіант визнали найоптимальнішим.


Крім того, на засіданні ректорату розглянули питання написання бакалаврських та магістерських випускних робіт, а також організації і проведення практик. Ухвалені відповідні рішення.

Зокрема, для здобувачів освіти, які тимчасово не мають можливості навчатися, будуть забезпечені особливі умови залежно від їх потреб і можливостей. Мова йде про студентів, які перебувають у Збройних Силах України, у підрозділах територіальної оборони, у волонтерському русі або не мають доступу до Інтернету там, де вони знаходяться.


Ректор університету професор Михайло Загірняк підкреслив, наскільки важливим для університету наразі є питання збереження контингенту студентів та допомога їм у подоланні психотравмуючого впливу війни. Це вимагає часткової перебудови освітнього процесу – зокрема, забезпечення гнучкого графіку занять, запровадження індивідуальної форми навчання, збільшення обсягів консультативної роботи викладачів, спрощення умов вступу до ЗВО.

Окремо ректор КрНУ наголосив на необхідності організації посильної допомоги всіх учасників освітнього процесу Збройним Силам України, підрозділам територіальної оборони та біженцям.

Також членам ректорату запропонували проголосувати щодо питань про скасування цього року ЗНО, ЄВІ та ЄФВВ. Ректорат КрНУ одностайно підтримав пропозицію Міністерства освіти і науки України та профільного парламентського комітету про вступ до закладів вищої освіти цього року без ЗНО, а також скасування ЄВІ та ЄФВВ, як конкурсного критерію доступу до освітніх послуг.
КрНУ