Головна>Новини
КрНУ


Новини

У КрНУ проходить фінальний етап Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт
03.06.22

2-го червня у DC-офісі університету відбулося пленарне засідання конкурсу. Наразі триває робота в секціях. Підведення підсумків і визначення переможців відбудеться 4-го червня. Цього року на конкурс подано 437 студентських наукових робіт із 28 країн світу.

Міжнародний конкурс студентських наукових робіт проходить на базі КрНУ (та за підтримки МОН України) п’ять років поспіль. Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського – засновник та організатор конкурсу. Ідея його проведення належить керівнику науковою діяльністю студентів, аспірантів та молодих вчених КрНУ професору Ірині Солошич. Головну мету конкурсу вона визначила так:

– Міжнародний конкурс студентських наукових робіт проводиться з метою інтеграції України в європейський освітньо-науковий простір, задля розширення міжнародних зв’язків, стимулювання інноваційної діяльності студентів, оволодіння ними сучасними технологіями, заради створення умов для формування інтелектуального потенціалу талановитої молоді.

У 2022 році наукові роботи студентів подавалися на конкурс за 11 спеціальностями. Конкурсна комісія розглянула 437 робіт, що надійшли з 28 країн світу – Англії, Австрії, Албанії, Болгарії, Грузії, Естонії, Іспанії, Ізраїлю, Італії, Індії, Казахстану, Китаю, Литви, Латвії, Марокко, Малайзії, Нідерландів, Німеччини, Пакистану, Польщі, Словенії, Сербії, Словаччини, Сполучених Штатів Америки, Туреччини, Франції, Чехії та України. До заходу долучився 141 заклад вищої освіти – 73 українських ЗВО та 68 іноземних. Кількість конкурсантів – 641.

Конкурс проходить у два етапи. Перший відбувся у квітні-травні. Фінальний етап триватиме з 2 по 4 червня. Він розпочався пленарним засіданням 2-го червня. Захід пройшов у форматі відео конференції на платформі Zoom. До нього долучилося 100 учасників з України, Грузії, Казахстану та країн Європи.

Ректор КрНУ Михайло Загірняк, професор Ірина Солошич, студент-перекладач Давид Потапчик.

Гостей привітав ректор КрНУ професор Михайло Загірняк. Він висловив щиру подяку колегам зі Словаччини, Литви, Чехії, Польщі за підтримку, надану під час війни, розв’язаної Росією проти України.

До учасників пленарного засідання також звернувся заступник директора ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» професор Юрій Сафонов. Він зазначив, що 437 наукових робіт, поданих цього року на конкурс, – це результат наполегливої та системної праці науковців КрНУ:

– КрНУ – наш флагман освіти, весь колектив університету працює злагоджено та ефективно навіть у цей важкий воєнний час! Ви – герої освіти і науки! – сказав Юрій Сафонов.

Також пролунали привітання від директора Кременчуцького міського департаменту світи професора Геннадія Москалика та ректора Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка професора Марини Гриньової. Зокрема ректор педуніверситету подякувала ректору КрНУ за те, що Міжнародний конкурс студентських наукових робіт проходить чесно і прозоро, та за увагу до студентської науки.


Професор Геннадій Москалик


Професор Марина Гриньова

Вітання від колег передали учасникам конкурсу завідувачка кафедри хімічних процесів та індустріальної екології Казахського національного дослідницького технічного університету ім. К. І. Сатпаєва (Казахстан) доцент Шолпан Кубекова та менеджер процесів відділу цифрової трансформації та безперервного вдосконалення процесів Маджорел ЛЛСІ Хатун Бучшвілі (Грузія).


Доповідає Хатун Бучшвілі

Після завершення пленарного засідання почалася копітка робота у секціях за 11 спеціальностями:

015 «Професійна освіта (за спеціалізаціями)»,

073 «Менеджмент»,

076 «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність»,

101 «Екологія»,

141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»,

035 «Філологія»,

263 «Цивільна безпека»,

274 «Автомобільний транспорт»,

275 «Транспортні технології»,

051 «Економіка»,

151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології».КрНУ