Головна>Новини
КрНУ


Новини

В університеті пройшло свято першокурсників – «Посвята у студенти»
19.09.22

19 вересня в актовій залі Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського відбулася урочиста посвята першокурсників у студенти. Захід відвідали заступниця міського голови Кременчука Ольга Усанова та директор Кременчуцького департаменту освіти Геннадій Москалик.

Вперше в історії університету посвята першокурсників проходила в умовах повномасштабної війни, розв’язаної Росією проти України. Відкриваючи урочистості, ведучі звернулися до присутніх з такими словами:

– З моменту повномасштабного вторгнення російських загарбників в Україну, у нашого народу на меті лише одне – наша Перемога! Велику ціну сплачує український народ за незалежність рідної Батьківщини, кладучи на її олтар життя найкращих синів та дочок. Серед захисників України чимало студентів та випускників нашого університету. Наша вдячність і пошана їм величезна!

Група найкращих студентів на чолі з головою студентського профкому Іллею Баранником була делегована для урочистого покладання квітів до пам’ятного знаку Героям-захисникам України.

До учасників студентського свята звернувся ректор університету професор Михайло Загірняк. Він привітав першокурсників та їх батьків і зазначив:

– Шановні першокурсники! Вітаю вас, ви стали студентами нашого університету! У вас попереду найцікавіші роки вашого життя. На жаль, так сталося, що цей урочистий захід відбувається під час війни, яка йде у нашій країні. 31-шу річницю Незалежності ми зустрічаємо, виборюючи свободу та незалежність нашої країни на фронтах, які тягнуться на тисячі кілометрів. Цього навчального року на нас чекає багато проблем та складнощів, та я вірю, що ми вистоїмо і наша країна переможе! Я впевнений, що нам з вами стане сил здолати труднощі та втримати на гідному рівні наш університет. Впевнений, що ми переможемо, і не дамо опуститися ані прапору нашої держави, ані прапору нашого університету! Ще раз вітаю вас та зичу успіхів і всього найкращого!

Ректор КрНУ розповів першокурсникам про історію університету та його здобутки. І окремо – про щорічні перемоги студентів КрНУ на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт та всеукраїнських олімпіадах.

До учасників заходу з вітальною промовою звернулася також заступниця міського голови Кременчука Ольга Усанова:

– Доброго дня, шановні студенти, викладачі та батьки студентів! Вам пощастило вступити та навчатися в університеті, який є флагманом вищої освіти у нашому Кременчуці. Класичний університет імені Михайла Остроградського не лише посідає високі місця у міжнародних рейтингах, він є найкращий у Кременчуці та безумовно найкращий на Полтавщині. Я вірю, що закінчивши університет, ви здобудете якісну освіту та працюватимете на відбудові України, щоб вона посіла достойне місце серед країн Європи! Я щиро бажаю вам успіхів у навчанні! І щиро бажаю усім нам якнайшвидшої перемоги! – сказала Ольга Усанова.

Після вітальних промов на сцені пройшов урочистий обряд посвяти у студенти. Символічний студентський квиток та ключ до знань першокурсникам вручила декан факультету права, гуманітарних і соціальних наук професор Тамара Поясок.


Студенти-першокурсники читають університетську клятву


Голова студентської ради КрНУ Єва Вельтер-Желова розповідає першокурсникам про студентську профспілку та пояснює, куди звертатися для захисту своїх прав.


Гімн університету звучить у виконанні народної вокально-хореографічної студії «Домінанта».


Солісти студії «Домінанта» виконують пісню «Студентська молодь».


Для першокурсників приготували святковий пиріг.

Урочистий захід підготовлено відділом виховної та культурно-масової роботи.
КрНУ