Головна>Новини
КрНУ


Новини

Студенти КрНУ зібрали кошти на вікна жінці, яка постраждала від бомбардування «Амстору»
18.11.22

Ініціював благодійний збір коштів студент Кременчуцького національного університету Олександр Кучеров (ПС-20-1, ФПГіСН). На зібрані 18 470 гривень вдалося встановити металопластикове вікно у кухні жінки та балконну групу (вікно і двері) у вітальні.

Кременчужанка Любов Олександрівна живе у квартирі на п’ятому поверсі старої «хрущовки» на вулиці Халаменюка, неподалік від торгівельного центру «Амстор». 27 червня, коли росіяни вщент розбомбили «Амстор», вибуховою хвилею в її квартирі побило скло у вікнах та потрощило старі балконні двері. Через скрутне матеріальне становище жінка звернулася по допомогу до офіційних інстанцій, але вирішити проблему оперативно не вдалося.

Такий вигляд мали вікна в квартирі після обстрілу

Студент університету Олександр Кучеров дізнався історію Любові Олександрівни з теленовин і вирішив допомогти. Він ініціював в університеті збір коштів та створив у Telegram інформаційний канал, де публікував звіти про витрати. Ось що розповів Олександр:

– Я побачив цю історію у новинах по телевізору, здається, на «Візиті». Стало дуже шкода цю бабусю, адже вона два місяці ходила, просила допомоги і ніхто їй не допоміг, усі відмовили. А на дворі вже осінь, як же вона житиме взимку? Розшукав цю жінку, мені допомогли, поспілкувалися з нею, створив канал у Telegram, пояснив там, для кого і для чого ми збираємо гроші. Мені допомагали мої одногрупниці Анастасія, Дар’я та Даруна. Наш куратор Ольга Володимирівна Літвінова допомагала поширювати інформацію. Ще до «Кременчуцької газети» дівчата звернулися з проханням розмістити інформацію, там теж допомогли. Так почали збирати кошти…

До благодійного заходу долучилися студенти університету разом із головою студради КрНУ Євою Жиловою-Вельтер, а також викладачі та інші небайдужі кременчужани. Олександр розповів, що благодійники зазвичай не вказували власні прізвища, просто донатили.

Так вдалося зібрати кошти на нове вікно у кухню. Його одразу ж встановили, старі дерев’яні рами вирішили замінити на металопластикові:

Після першої хвилі активності збір коштів уповільнився, донатів стало менше. Натомість треба було зібрати кошти ще на балконні двері та вікно у вітальні. Тож студенти доклали максимум зусиль, аби активізувати процес збору благодійної допомоги. Їм вдалося зібрати ще 13 000 гривень. Цього тижня балконна група (двері та вікно) вже змонтована у квартирі Любові Олександрівни. Студенти поставлену задачу виконали.


КрНУ