Головна>Новини
КрНУ


Новини

Психологи КрНУ проводять для дітей-біженців тренінги з елементами Хібукі терапії
27.12.22

З вересня по грудень 2022 року доцент кафедри психології, педагогіки та філософії Кременчуцького національного університету Ольга Літвінова працює у проєкті психологічної підтримки «Хібукі-5000». Він створений, щоб допомогти українським дітям подолати травмівний досвід війни, застосовуючи терапевтичну іграшку Хібукі. Психологічні тренінги проходять в укритті університету.

З перших днів війни психологи Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського надають професійну допомогу людям, які постраждали через повномасштабне вторгнення російських окупантів в Україну. Робота триває 10 місяців поспіль у різних форматах. Терапевтичні сесії з використанням Хібукі терапії доцент Ольга Літвінова проводить для дітей-біженців, які приїхали до Кременчука з Харкова, Рубіжного, Попасної, Херсону, Маріуполя та інших міст і містечок, що знаходяться у зоні активних бойових дій. Допомоги потребує і кременчуцька малеча, адже через війну всі українські діти зазнали психічної травматизації.

Метод Хібукі терапії народився у 2006 році в Ізраїлі, завдяки доктору Шай Хен Галю. Перед лікарем тоді постало завдання допомогти тисячам дітей, які опинилися у таборі біженців під час Другої ліванської війни. Вони переживали страх, втрату близьких, розлучення з рідною домівкою – все те, з чим сьогодні стикаються українські діти. І саме робота з іграшкою Хібукі – песиком із сумними очами, – виявилась ефективною.

Щодо результативності застосування Хібукі та його успіху у дітей доцент Ольга Літвінова зазначає наступне:

– У песика Хібукі довгі лапки, спеціально щоб обіймати! У перекладі з івриту «хібукі» означає «обійми». Важливість обіймів під час переживання хронічного стресу неможливо переоцінити, кожен з нас потребує люблячих та підтримуючих обіймів. Цю іграшку неможливо купити, процес її застосування – це терапевтична робота психолога, під час якої він передає Хібукі особливим способом, і іграшка назавжди залишається з дитиною. Терапевтична іграшка Хібукі дарує дітям радість.

Ось так Хібукі вміє обійматися

Проєкт «Хібукі терапія» став можливим в Україні завдяки ізраїльським психологам та спонсорам United Help Ukraine. Наразі вже 5000 українських дітей мають свого друга Хібукі!


КрНУ