Головна>Новини
КрНУ


Новини

Студентка КрНУ Валерія Тітова взяла участь у Всеукраїнській виставці до 300-річчя Григорія Сковороди
28.12.22

У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася Всеукраїнська виставка до 300-річчя Григорія Сковороди «Світ ловив мене… Філософія вільної України». В експозиції представлена робота студентки Кременчуцького національного університету Валерії Тітової (група ДЗН-19-1 (1), спеціальність «Дизайн»).

Виставка експонується у двох великих залах міської художньої галереї. До експозиції увійшли роботи майстрів з різних міст України – Харкова, Полтави, Сум, Горішніх Плавнів і звісно ж, Кременчука. Серед фундаторів виставки – Український інститут національної пам’яті, Товариство «Знання» України, Національний літературно-меморіальний музей Г. С. Сковороди, Полтавська обласна організація Спілки художників України, Кременчуцький міський департамент освіти та інші установи.

На виставці представлено кілька портретів видатного українського філософа Григорія Сковороди. Серед них і портрет, виконаний студенткою Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського Валерією Тітовою.

Валерія – майбутній дизайнер, участь в університетських та міських виставках бере регулярно. Постер, поданий на виставку, присвячену 300-річчю видатного українського філософа Григорія Сковороди, вона назвала «Модерн і Сковорода» та процитувала відомий вислів майстра: «…Я не покину Вітчизну, мені сопілка і вівця дорожчі царського вінця!». Валерія розповіла, чому обрала саме такий формат роботи:

– Готуючись до виставки, я вирішила розробити портрет відомого поета та філософа Григорія Сковороди у стилі поп-арт. Я вперше працювала у цьому стилі, але мені було цікаво. Перед початком роботи я передивлялась в інтернеті різні зображення Сковороди, навіть на банкнотах дивилася, але не побачила там нічого яскравого. А мені хотілося яскравого, бо він був яскравою особистістю, різносторонньою. Тому для зображення Григорія Сковороди я обрала дуже яскраві, позитивні фарби, мені здається, що вони більше відповідають його вдачі, він був веселий. Ще я перенесла на роботу дуже важливий його вислів – «Я не покину Вітчизни, мені сопілка і вівця дорожчі царського вінця!». На мою думку, це дуже важливі слова, які наразі відображають ставлення українців до своєї країни, вірність їй!

КрНУ