Головна>Новини
КрНУ


Новини

Ректор КрНУ представив звіт про результати роботи у 2022 році
30.12.22

29 грудня відбулися загальні збори (конференція) трудового колективу Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського. Ректор університету професор Михайло Загірняк доповів про результати роботи у 2022 році. Більшістю голосів учасники зборів (конференції) ухвалили рішення затвердити звіт ректора КрНУ та визнати його роботу у 2022 році задовільною.

У загальних зборах (конференції) узяли участь 81 із 91 виборних членів трудового колективу університету. Збори вів голова первинної профспілкової організації КрНУ доцент Володимир Бахарєв. Захід проходив в онлайн форматі у DC-офісі університету.

Михайло Загірняк, Володимир Бахарєв

На початку доповіді ректор КрНУ професор Михайло Загірняк окреслив умови, в яких пройшов поточний навчальний рік. Він сказав:

– Навчальний рік, що минув, був роком виживання університету, як і всієї України, спершу в умовах продовження карантинних обмежень, пов’язаних з пандемією коронавірусу, далі в умовах воєнного стану та збройної агресії Російської Федерації, в умовах ракетно-бомбових ударів по нашому місту, руйнування і пошкодження критичної інфраструктури Кременчука, обмежень у фінансуванні, обмежень у використанні енергоресурсів та необхідності екстреного налаштування укриттів для учасників освітнього процесу та співробітників. Ускладнив навчальний процес і виїзд у безпечні місця проживання (переважно, за кордон) студентів та співробітників університету, а також призив викладачів та студентів до лав Збройних Сил України і територіальної оборони.

Та попри безпрецедентні виклики, які постали перед навчальним закладом, університет вистояв. Наразі КрНУ надає освітні послуги за 39 спеціальностями у 22 галузях знань. Зокрема, на першому (бакалаврському) рівні – за 44 освітніми програмами (39 ОП акредитовано); на другому (магістерському ) рівні – за 45 освітньо-професійними програмами та 1 освітньо-науковою (40 ОП акредитовано); на третьому рівні (доктор філософії) – за 12 освітньо-науковими програмами (2 ОП акредитовано).

Ректор КрНУ підкреслив, що незважаючи на те, що вступна кампанія 2022 року проходила в умовах воєнного стану, університет у повному обсязі виконав план прийому за держзамовленням для підготовки фахівців за всіма освітніми ступенями. Показники прийому у 2022 році значно вищі за дані попередніх років – 2021 та 2020. Наразі кількість зарахованих на перший курс студентів перевищує кількість випускників поточного року. На одну штатну посаду НПП кількість студентів усіх рівнів та форм навчання становить 20,2 особи.

Михайло Загірняк відзначив, що повномасштабне вторгнення російських окупантів в Україну внесло корективи у перелік першочергових завдань, які стоять перед колективом університету. Зокрема, відбувся вимушений перехід на дистанційну та змішану форму навчання. Також виникла нагальна потреба в облаштуванні укриттів для студентів та співробітників вишу. З’явилась потреба у суттєвому збільшенні кількості комп’ютерної, офісної та мережевої техніки та максимальної комп’ютеризації лабораторного обладнання. Одна з найскладніших проблем, що постали перед університетом – забезпечення його функціонування в умовах значного скорочення фінансування.

Ректор КрНУ підкреслив, що колектив університету гідно відреагував на нові виклики, що виникли в умовах воєнного часу. Силами викладачів та студентів вже у перші дні війни були облаштовані укриття у навчальних корпусах №2, №5 та №7. Коли 27 лютого у Кременчуці пролунала перша повітряна тривога, не лише співробітники університету, а й кременчужани, що живуть поруч, знайшли прихисток в університетських укриттях.

Знову-таки з перших днів війни в університеті почав діяти пункт волонтерської допомоги, організований викладачами. До волонтерської діяльності долучилося чимало науковців. Студенти КрНУ теж активно займалися волонтерської роботою. Троє з них за ефективну працю були відзначені грамотами міського голови Кременчука. Крім того, силами викладачів кафедри ЦБГЗ в університеті організували курси надання першої домедичної допомоги, їх відвідало чимало кременчужан. Психологи КрНУ 10 місяців поспіль на волонтерських засадах надають професійну допомогу біженцям, а також працюють з їх дітьми, допомагаючи долати посттравматичний стрес.

Натомість у центрі уваги викладацького колективу залишається головна справа ЗВО – освітній процес. Ректор виокремив основні заходи, які застосовуються в університеті для підвищення якості освітнього процесу в умовах війни.

Окремий наголос Михайло Загірняк зробив на дуальній формі підготовки фахівців. Цей формат освітнього процесу наразі активно запроваджує кафедра САУЕ та інші. У 2022 році КрНУ підписав масштабну угоду з Полтавським ГЗК про співпрацю за програмою «Дуальна освіта», також аналогічна угода підписана з ТОВ «Енерго Плюс».

Значну увагу ректор КрНУ приділив питанню впровадження дієвої системи моніторингу якості освіти. Він зазначив, що за результатами моніторингу університет проводить заходи для підвищення якості освіти та дотримання норм академічної доброчесності. До цих заходів долучаються фахівці розробника програмного продукту Unicheck, а також провідні спеціалісти Національного агентства забезпечення якості вищої освіти.

Також він доповів про результати роботи з ліцензування та акредитації. І визначив пріоритетні напрями наукової діяльності університету в умовах війни.

Михайло Загірянк доповів про успіхи молодих вчених КрНУ, які у 2022 році отримали премію Президента України, а також стали стипендіатами Кабінету Міністрів України.

Окремо ректор відзначив два успішних міжнародних проекти року – міжнародну науково-технічну конференцію MEES’22 та Міжнародний конкурс студентських наукових робіт, який у 2022-му здобув підтримку Національної комісії України у справах ЮНЕСКО.

Значна частина звіту ректора КрНУ була присвячена результатам міжнародної діяльності університету та успішним проектам, які розпочаті або вже реалізовані цього року.

У фінальній частині звіту ректор КрНУ професор Михайло Загірняк доповів про цільові показники діяльності закладу вищої освіти та окремо зупинився на рейтингах університету. Він відзначив, що досягнуті рейтингові показники – наочне підтвердження визнання Кременчуцького національного університету на загальнонаціональному та міжнародному рівні.

Завершуючи доповідь, Михайло Загірняк зазначив:

– Ми – державний університет і мусимо вчасно, швидко і ефективно реагувати на виклики часу та враховувати зміни державної політики щодо фінансування вищої освіти. Я хотів би подякувати всім, хто в такі складні часи робить усе можливе для нашого Університету, нашого міста, нашої країни, нашої Перемоги. Слава Україні!

Після завершення доповіді відбулося відкрите голосування, до якого долучилися учасники (81) загальних зборів (конференції) трудового колективу університету. 76 з них проголосували за те, щоб затвердити звіт ректора КрНУ та визнати його роботу у 2022 році задовільною; 4 голоси – проти; 1 утримався. Більшістю голосів звіт затверджено, робота ректора КрНУ у 2022 році визнана задовільною.
КрНУ