Головна>Новини
КрНУ


Новини

20 січня – День вшанування захисників Донецького аеропорту
20.01.23

Згідно спільного наказу Міністра оборони України та Головнокомандувача Збройних Сил України, 20 січня визначене Днем вшанування захисників Донецького аеропорту, більше відомих світу, як українські кіборги. Кіборги назавжди стали символом незламності та мужності українських військових і символом здатності України чинити опір будь-якій агресії. Саме під час оборони Донецького аеропорту з’явився та став крилатим вислів: «Кіборги вистояли, не витримав бетон». Слава Збройним Силам України! Героям Слава!

Оборона Донецького аеропорту розпочалася 26 травня 2014 року і тривала по 23 січня 2015-го. Офіційно вважається, що оборона аеропорту тривала 242 доби, хоча її учасники стверджують, що бої за аеропорт велися 244 дні.

Під час оборони аеропорту загинули 109 українських бійців, більше 500 отримали поранення. Учасники боїв за аеропорт кажуть, що найтрагічнішими днями оборони були 19 січня 2015 року, коли стався перший підрив перекриття терміналу, та 20 січня, коли загинуло 48 бійців і стався другий підрив перекриття, а також 21 січня – день катування у полоні тих, хто вижив. Саме ці дні кіборги вважають днями пам’яті.

У 2014-му оборона Донецького аеропорту фактично стала першою системною відповіддю України на агресію з боку російських найманців та терористичних угруповань самопроголошених ДНР та ЛНР. Українські військові показали світу, що наша країна вміє чинити опір агресору.

Під час урочистостей до Дня пам’яті кіборгів у 2021 році президент України Володимир Зеленський зазначив:

– Героїчна оборона Донецького аеропорту остаточно зламала плани Росії щодо захоплення України. Це виглядало як диво, коли наші люди витримували навіть після того, як почав «здаватися» бетон. Але жодного дива не було – це відображало закономірність! Бо українці довели, що рубіж свободи народів у Європі тепер – по східному кордону нашої держави, і на захід його вже ніхто й ніколи не відтисне!

24 лютого 2022 року, коли російські окупаційні війська перейшли державний кордон України і розпочалася повномасштабна війна, українські військові знову, як і у 2014-му, продемонстрували мужність та незламність в боях з ворогом. І наочно підтвердили слова президента України про те, «що рубіж свободи народів у Європі тепер – по східному кордону нашої держави, і на захід його вже ніхто й ніколи не відтисне!».

Слава Збройним Силам України! Героям Слава!

Донецький аеропорт після масованих обстрілів

Захисники аеропорту після бою

Захисники аеропорту

Джерело фото: Радіо Свобода

*Українці також відзначають неофіційний День пам’яті кіборгів – 16 січня.


КрНУ