Головна>Новини
КрНУ


Новини

В університетській бібліотеці діє тематична виставка до Дня Соборності України
24.01.23

Експозиція має назву «Сила єдності» і присвячена основним етапам боротьби українців за збереження соборності, самостійності та незалежності своєї держави. Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. Наразі, коли Росія знову прагне знищити українську державність і окупувати нашу землю, соборність є передумовою успішного опору українців російській агресії.

Виставка діє у читальній залі навчального корпусу №1. Фахівці бібліотеки підготували експозицію, до якої увійшли три тематичні розділи – «Бій під Крутами», «Підписання Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки» та «Сьогодення України, боротьба за незалежність і єдність держави».

Директор бібліотеки Олена Швець зазначила, що День Соборності – надзвичайно важливе для українців державне свято. Вона зауважила, що «саме у соборності, тобто у єдності, сила українців і їх непереможність, сила і непереможність нашої держави! У той час, коли в країні триває війна, ідея соборності набуває ще більшої ваги і стає об’єднуючою для українців з Полтавщини, Волині, Києва, західних регіонів нашої країни, звідусіль!».

Говорячи про ідею соборності та тематику виставки, Олена Швець процитувала слова, виголошені на урочистостях до Дня Соборності України дружиною президента України Оленою Зеленською:

– Соборність – це не лише про територіальну цілісність, якої нас хоче позбавити ворог. Соборність – це про нашу згуртованість, нашу спільність, наше вміння чинити опір, коли ми опираємося на своїх. Соборність – мета нашої перемоги! Щоб об’єдналися наші родини та наші землі, наші люди на своїй землі!

КрНУ