Головна>Новини
КрНУ

Новини

Cемінар «Застосування сучасних технологій, зокрема технології «WEB 2.0» у бібліотечній справі»
30.03.10

23 березня 2010 року, за ініціативи начальника відділу міжнародних зв’язків, Андрія Маркевича, та директора Центру Інформаційних Ресурсів Посольства США в Україні, Валентини Пашкової, студенти спеціальностей «Документознавство та інформаційна діяльність» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» разом із працівниками бібліотеки нашого університету стали учасниками семінару «Застосування сучасних технологій, зокрема технології «WEB 2.0» у бібліотечній справі». Цей семінар відбувся у Центрі Інформаційних Ресурсів Посольства США в Україні.

Першою із вітальним словом до гостей Центру звернулася Прес-аташе Посольства США в Україні Ненсі Петіт. Вона розповіла учасникам семінару про структуру Посольства США в Україні, його завдання та функції та висловила сподівання, що семінар стане корисним та цікавим як для студентів, так і для фахівців бібліотечної справи.

Валентина Пашкова ознайомила учасників семінару із роботою Інформаційного Ресурсного Центру, розповіла про новації у бібліотечній справі та сучасні підходи до ведення документообігу.
Виступ Олесі Трачук, спеціаліста Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, складався із двох частин. У першій частині вона зробила огляд сайту Посольства США в Україні: наголосила на корисних посиланнях, які стосуються грантів, навчальних програм та програм професійного удосконалення для студентів та спеціалістів бібліотечної справи, ознайомила з електронними журналами та вісниками. У другій частині свого виступу Олеся Трачук представила до уваги присутніх презентацію, яка стосувалася Технології WEB 2.0 у бібліотечній справі. Ця тема викликала жвавий інтерес у студентів та бібліотекарів, адже із такими поняттями як блоги, соціальні мережі, Вікіпедія, вони стикаються чи не щодня і не тільки для навчання чи роботи, а і у повсякденному житті. Учасники семінару були ознайомлені із аудіо та відео бібліотеками нового формату. Не менш цікавими для учасників семінару були можливості створення власного онлайн-каталогу та власного віртуального світу. А що стосується Вікіпедії (відкритої багатомовної енциклопедії), то від представників Інформаційного ресурсного центру надійшла пропозиція розмістити в ній інформацію про Кременчуцький державний університет імені Михайла Остроградського, що є дуже слушною пропозицією та потребує впровадження. Наприкінці презентації Олеся Трачук звернула увагу присутніх на основні ознаки сучасного бібліотекаря. До них вона віднесла наступні: використання нових Інтернет технологій у професійній діяльності, ведення власних блогів на книжкові та бібліотечні теми, ведення електронної переписки з колегами, у тому числі з іноземними, ведення активного професійного життя в мережі Інтернет, мати архів посилань на професійні та напівпрофесійні теми на сайтах соціальних закладок та ін.. Саме останнє узагальнення і надихнуло працівників бібліотеки нашого університету на ідею створення власного блогу.
Маємо надію, що цей семінар стане в пригоді студентам та фахівцям бібліотеки КДУ імені Михайла Остроградського в їх навчанні та професійній діяльності.
Висловлюємо щиру подяку Центру Інформаційних Ресурсів Посольства США в Україні за теплий прийом та сподіваємося на подальшу плідну співпрацю.
КрНУ