Головна>Новини
КрНУ

Новини

Американський прорив Кременчуцького державного університету імені Михайла Остроградського!
06.04.10

Троє співробітників Кременчуцького державного університету імені Михайла Остроградського - Касич А.О., завідувач кафедри обліку та аудиту, Маслак О.І., завідувач кафедри економіки, Левченко Р.В., заступник директора Коледжу КДУ стали фіналістами програми «Відкритий Світ» по темі «Освіта», яку здійснює центр лідерства «Відкритий Світ», у співробітництві з організацією Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS (American Councils).Програма „Відкритий Світ” була заснована Конгресом США в 1999 році з ініціативи двох видатних учених і суспільно-політичних діячів Росії та США: академіка Дмитра Сергійовича Лихачова та директора Бібліотеки Конгресу США др-а Джеймса Біллінгтона. В 2003 році програма була поширена на Україну. Головна мета програми «Відкритий Світ» - зміцнення взаєморозуміння та співробітництва між Україною та Сполученими Штатами, шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами, обмінятися досвідом та ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.

Нагадаємо, що у 2009 році фіналістом цієї програми став начальник відділу міжнародних зв’язків Кременчуцького державного університету імені Михайла Остроградського - Маркевич А.Г. Під час його участі у програми українська делегація була ознайомлена із системою освіти в США, починаючи зі шкільної і закінчуючи вищої освітою, із системою фінансування освіти та системою її адміністрування.

Під час участі Маркевича А.Г. у програмі ним були налагоджені тісні зв’язки з американськими колегами, зокрема з Umpqua Community College (Rousburg, USA).

Цікаво відзначити, що участь у таких програмах, сприяє налагодженню зв’язків не тільки з іноземними партнерами, а і з українськими теж.

Так, була досягнута домовленість щодо створення консорціуму між Umpqua Community College (UCC), Ужгородським національним університетом (УНУ) та Кременчуцьким державним університетом імені Михайла Остроградського (КДУ).Одним із наслідків цієї співпраці стала угода про співробітництво між юридичними факультетами УНУ та КДУ, які зараз тісно співпрацюють, залучаючи один одного до участі у наукових конференціях, готуючи спільні проекти. До того ж партнери мають досить амбіційні плани на рахунок подальшої співпраці із залученням кращих студентів та викладачів обох Університетів.
Робота в рамках створеного Консорціуму постійно розвивається, завдяки чому декілька викладачів КДУ імені Михайла Остроградського були номіновані на програму «Відкритий Світ» і цього року, а троє із них стали фіналістами.

Ми щиро вітаємо наших колег та сподіваємось, що їх участь у цій програмі буде сприяти розвитку нашого університету та визнанню його на міжнародному рівні та на теренах нашої країни.

Очікуйте на нову інформацію після повернення наших колег зі США
КрНУ