Головна>Новини
КрНУНовини

Науковці КрНУ взяли участь у International Staff Training Week 2023
20.06.23

Декан ФПГіСН, професор Тамара Поясок, керівник центру акредитації та ліцензування, доцент Олена Беспарточна, старший викладач кафедри БАМТ Марина Білик та начальник науково-дослідної частини, доцент Вікторія Латишева стали учасниками International Staff Training Week 2023/ Міжнародний тиждень підготовки персоналу 2023. Захід проходив 12-16 червня у Гливицях (Польща).

Тренінг відбувся на базі Сілезького технологічного університету/Silesian University of Technology (або Сілезька політехніка) у Гливицях. Захід зібрав учасників з Польщі, України, Албанії, Боснії і Герцеговини, Німеччини, Бельгії, Великобританії, Австралії, Казахстану, Грузії, Мозамбіку, Швеції, Франції та Японії.

Україну представляли команди з восьми потужних закладів вищої освіти, зокрема і з Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського. Підготовкою академічного обміну науковців університету та його здійсненням займався Центр міжнародної діяльності КрНУ спільно з аналогічним центром Сілезької політехніки. Обмін відбувся за програмою академічної мобільності та з метою підвищення професійної кваліфікації науково-педагогічних працівників університету.

Головна тема цьогорічного Міжнародного тижня підготовки персоналу – «Стійка співпраця в суспільстві, що швидко змінюється». Учасники тренінгу досліджували та обговорювали приклади сталого міжнародного співробітництва через призму важливих тем:

– освіта для сталого розвитку;

– спільне вирішення проблем;

– онлайн навчання: персональні навчальні мережі, телеспівпраця; англійська для наукових досліджень та ділового спілкування; стратегії розвитку проєктів.

Для учасників заходу також була організована екскурсія навчально-науковими корпусами університету, гості побачили наукову бібліотеку, потужні лабораторії закладу, лекційні аудиторії тощо.

За результатами роботи на International Staff Training Week 2023 учасники отримали відповідні сертифікати.

Науковці КрНУ відзначають бездоганну організацію і надзвичайну корисність заходу, адже нові методики, з якими ознайомили учасників тренінгу, можна ефективно застосовувати під час організації як онлайн, так і офлайн навчання в умовах воєнного часу.

Своїми враженнями від тренінгу поділилася декан факультету права, гуманітарних і соціальних наук КрНУ професор Тамара Поясок:

– Дуже інформативний, дуже корисний захід! Дуже корисне інтерактивне спілкування зі студентами, зі співробітниками університету. Ми побачили варіанти онлайн та офлайн спілкування, які можна впровадити у навчальний процес, найперше – це інтерактивна робота в групах, зокрема застосування QR-коду дає можливість швидко активізувати студентів і визначити, наскільки добре вони засвоїли тему, і водночас постійно тримати студентів в тонусі, щоб вони відчували, що є зворотній зв’язок і їм треба весь час бути «в темі». Методику із застосуванням QR-кодів ми плануємо застосовувати у нашій подальшій роботі зі студентами. Також маю відзначити, що було дуже багато корисного спілкування з колегами з інших країн – Франції, Британії, – вони презентували свої цікаві проекти, і ми багато що звідти зможемо включити у наш навчальний процес. Для мене, як для керівника, важливо було привезти якнайбільше нових, ефективних методик, які б поліпшили та урізноманітнили освітній процес. Тому мені приємно відзначити, що це був дуже корисний досвід, ми дізналися чимало цікавого і готові втілювати ці проекти в життя.

Керівник центру акредитації та ліцензування КрНУ, доцент кафедри психології, педагогіки та філософії Олена Беспарточна відзначила ще кілька цікавих деталей тренінгу:

– Нас дуже зацікавило, що навчання у Сілезькому університеті відбувається не двома мовами – польською та англійською – а 7-ма мовами! Нам презентували міжнародні проекти, до яких залучені польські викладачі і студенти з інших країн, і одразу впадало в очі те, що і викладачі, і студенти вільно володіють кількома мовами, причому не на первинному базову рівні, а на академічному! Дуже чітка взаємодія викладачів і студентів, це одразу впадає в око! І студенти такі спокійні, впевнені у собі, вони знають, про що доповідають, це дуже добре, і це справляє враження. Ми наочно пересвідчились, наскільки важливо для сучасного фахівця не боятися презентувати свої розробки, вміти працювати в команді, і обов’язково вміти вільно спілкуватися кількома мовами! Як викладачі, ми маємо прийняти для себе такий меседж – сьогодні обов’язково треба готувати фахівця для праці і спілкування у міжнародному просторі, а не лише у власній країні! Для сучасної людини володіти мовами і комунікативними навичками просто необхідно! Тож ми маємо дати це нашим студентам. Також ми звернули увагу, що у них практико-орієнтований навчальний процес, тобто мінімум теорії і максимум практики. Це дає гарні результати, тож нам варто більше приділяти уваги цьому напряму. Дуже багато корисної інформації ми отримали, вже з осіннього семестру почнемо застосовувати набуті знання. І знаєте, ще хочу сказати, що дуже приємно було почути на спільному брифінгу, де виступали представники багатьох країн, про повну підтримку України! Зокрема, представник Албанії засвідчив, що Албанія щиро вірить у перемогу України і албанці вважають за честь перебувати на тренінгу спільно з делегацією з України. Взагалі нас приймали дуже добре, ми весь час відчували підтримку, фахівці польського університету неодноразово підкреслювали, що вони солідарні з нами, вони захоплюються мужністю українців і підтримують їх!

КрНУ