Головна>Новини
КрНУНовини

Випускник КрНУ Ярослав Ткач виборов золото на Кубку Європи зі скелелазіння
05.09.23

2-3 вересня у Казалеккіо-ді-Рено/Casalecchio di Reno (Італія) пройшов фінальний етап Кубку Європи зі скелелазіння. Випускник Кременчуцького національного університету Ярослав Ткач посів перше місце у дисципліні «швидкість» – він пройшов дистанцію на трасі «Рекорд» (15 м) за 5,32 секунди.

Участь у змаганнях узяли спортсмени з 18 країн Європи. До складу української збірної увійшли сім скелелазів.

Ярослав не лише став переможцем фінального етапу Кубку Європи в Італії, він також посів перше місце за сумарним результатом попередніх етапів Кубку Європи 2023 року.

Його попередні результати: ІІ місце на етапі Кубку Європи у Жиліна; V місце на етапі КЄ у Тарнові; IV місце у Інсбруку.

Крім того у липні Ярослав встановив національний рекорд – його результат: 5,28 секунди. Попередній результат спортсмена у червні становив 5,307 сек.

Варто зазначити, що в Італії Ярослав вже не вперше здобуває перемогу. Минулого, 2022 року, він виборов золото у першому етапі Кубку Європи, який проходив в Арко. Також він – володар Кубка Європи – 2021 та володар молодіжного Кубка Європи-2019.

Наразі Ярослав – один із кандидатів на участь в Олімпіаді 2024 року. Поточний, 2023-й, для нього надзвичайно важливий, завдання на цей рік – здобути ліцензію на участь в Олімпіаді.

Влітку поточного року Ярослав Ткач закінчив Кременчуцький національний університет ім. М. Остроградського. Його спортивна кар’єра почалася саме на скеледромі КрНУ. Хлопчик прийшов сюди тренуватися у 7 років. Його першим тренером стала Олена Бутенко. На запитання, яким був маленький Ярослав, вона відповіла:

– Це був безпроблемний хлопчик! У нього не було проблем, і з ним ніколи не було проблем. Він не боявся, і не нервував перед змаганнями, його можна було відправляти на будь-які змагання в інше місто, і знати, що Ярік все зробить як треба. Він виріс, розправив крила, я дуже радію за нього, нехай йому щастить у житті!

Фото на згадку:

2010 рік

Перші змагання. Ярослав у центрі, поруч ректор КрНУ Михайло Загірняк

Після змагань: Ярослав разом з тренером Оленою Бутенко

Ярослав на тренуваннях під час навчання у КрНУ

Колектив університету вітає Ярослава із здобутою перемогою! Зичимо успіхів у спорті та цікавого і непересічного життя нашому чудовому студенту, а наразі вже випускнику. Нехай щастить!

КрНУ