Головна>Новини
КрНУНовини

Науковці КрНУ провели ознайомчу зустріч з колегами із університету Клермон-Оверні (Франція)
06.09.23

П’ятого вересня відбулася перша ознайомча зустріч науковців Кременчуцького національного університету з фахівцями університету Клермон-Оверні/Clermont Auvergne University, UCA (Франція). До заходу долучилися представники міської влади Кременчука та муніципалітету міста Клермон-Ферран.

Захід відбувся за ініціативи міської влади Кременчука в рамках підготовки офіційного візиту міського голови Кременчука Віталія Малецького до Клермон-Ферран з метою підписання угоди про партнерство/побратимство між двома містами. Візит запланований на 5 жовтня поточного року. Ректор КрНУ Михайло Загірняк отримав запрошення узяти в ньому участь. П’ятого вересня науковці українського та французького університетів провели ознайомчу зустріч.

Зустріч пройшла в онлайн форматі, у DC-офісі КрНУ. Кременчуцький національний університет представляли ректор КрНУ професор Михайло Загірняк та директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир. Участь у заході також узяв директор КП «Інститут розвитку Кременчука» Павло Бедрацький.

Університет Клермон-Оверні та муніципалітет міста Клермон-Ферран, в якому він розташований, представляли:

– Осланде Жером (Auslender Jérôme) – заступник мера Клермон-Ферран, член комісій: з економічного розвитку, вищої освіти, досліджень, інновацій, цифрових технологій, управління даними, розумного мегаполісу, спорту, культури, туризму, міжнародних відносини;

– Шарлотт Легран (Charlotte Legrand) – фахівець відділу зв’язків з Європою та міжнародних відносин Клермон-Ферран;

– Марі-Елізабет Бодуен (Marie-Elisabeth BAUDOUIN) – віце-президент з міжнародної та європейської стратегії (Vice-President for International and European strategy) університету Клермон-Оверні, заступник декана юридичного факультету з міжнародних відносин та співдиректор магістерської програми міжнародних відносин університету Клермон-Оверні; – Марі-Амелі Лабросс Плазене (Marie-Amélie LABROSSE PLAZENET) – директор відділу міжнародних зв’язків університету Клермон-Оверні.

Предствники двох університетів обмінялися ознайомчими презентаціями та розповіли про своє місто та університет. Доповідаючи про напрями роботи Кременчуцького національного університету, ректор професор Михайло Загірняк підкреслив, що зараз, під час війни, розв’язаної Росією проти України, науковці КрНУ працюють задля зміцнення енергетичної незалежності та стабільності України, а також за іншими, не менш важливими для нашої перемоги напрямами. Він підкреслив, що науковці КрНУ зацікавлені в ефективній співпраці з французькими колегами.

Пані Марі-Елізабет Бодуен розповіла про місто Клермон-Ферран та університет Клермон-Оверні. Це один із найпотужніших університетів Франції, тут навчаються 37 тисяч студентів, щороку університет приймає на навчання близько 5,5 тисяч іноземних студентів. До його структури входять кілька потужних профільних інститутів.

Обмінявшись ознайомчою інформацією про свої навчальні заклади, учасники заходу домовились про наступну зустріч, яка має відбутися під час візиту кременчуцької делегації до Клермон-Ферран. Її мета – підписання угоди про співробітництво між університетами заради плідної науково-дослідницької та освітньої співпраці.


КрНУ