Головна>Новини
КрНУНовини

Студенти-учасники конкурсу на найкращий логотип бібліотеки КрНУ отримали нагороди
11.09.23

11 вересня відбулося урочисте вручення нагород студентам-учасникам творчого конкурсу з розробки логотипу наукової бібліотеки Кременчуцького національного університету. Після урочистостей було чаювання, цукерки і живе спілкування творчих особистостей.

Захід пройшов у читальній залі наукової бібліотеки КрНУ. Нагороди призерам вручав перший проректор КрНУ професор Володимир Никифоров та директорка бібліотеки КрНУ Олена Швець – конкурс був організований саме за її ініціативою. Призери отримали почесні грамоти та подарунки. Крім того співробітники бібліотеки підготували для них традиційний солодкий стіл.

Переважна більшість учасників конкурсу – студенти-дизайнери (кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва). Натомість крім дизайнерів до конкурсу долучився студент кафедри екології та біотехнологій – він посів призове ІІ місце.

За умовами конкурсу учасники мали розробити стильний, сучасний та інформативний логотип наукової бібліотеки університету.

Участь у конкурсі узяли:

Богдан Губар;

Михайло Каян;

Надія Лук’яненко;

Лєра Охріменко;

Катерина Писаренко;

Настя Піліпішина;

Євгенія Сорока;

Валерія Тітова;

Олеся Усаченко;

Владислава Хухрянська;

Юлія Шишлова.

Переможцями конкурсу журі визнало:

Олеся Усаченко – І місце;

Богдан Губар – ІІ місце;

Лєра Охріменко – ІІІ місце;

Верхній ряд, зліва направо роботи переможців (І-IІІ місце)

Голова журі Олена Швець зазначила:

– Мені дуже приємно, що у нас сьогодні невимушена, камерна атмосфера. Хочу пояснити, чому ми вирішили саме так розподілити призові місця. Коли ми оголошували конкурс на найкращий логотип бібліотеки, то виокремили дві основні позиції, можна сказати, вимоги до робіт – це змістовність і цікавість. Логотип мав відображати основні функції бібліотеки, як інформаційного центру. Хочу два слова сказати про роботу, яка отримала І місце. На ній зображена відкрита книга – це зрозумілий і упізнаваний символ бібліотеки. Для мене ця розгорнута книга була як парус, як крило птаха, як символ жаги до знань. Робота, яка отримала ІІ місце, теж дуже цікава, вона виконана в іншій стилістиці, тут теж є чітке зображення розгорнутої книги та антени, як ще одного способу передачі інформації. А взагалі я хочу, щоб автори самі розповіли про свої роботи, прошу!

Майбутній дизайнер Олеся Усаченко (група ДЗН-21-3), робота якої отримала найвищу оцінку журі, розповіла, як працювала над логотипом:

– Найперше серед символів я обрала книгу, бо це – символ знань. Я хотіла показати, що університет відкриває дорогу до знань, зображена на логотипі відкрита книга – це символ відкритого доступу до знань. Сторінка книги розлітається на часточки – це мікросхеми, оскільки ми щільно пов’язані з IT-сферою. Ці часточки – це знання, які потім ми складатимемо докупи і з яких утвориться наша власна база знань. Це ті знання, з якими ми вийдемо з університету і які застосовуватимемо у своїй подальшій роботі.

Лєра Охріменко:

– У сучасному світі інформація передається не лише через книги, тому я хотіла показати, що сьогодні бібліотека – це не лише паперові книжки, а й електронні. Тому я зобразила тут планшет і літеру «К» – першу літеру назви КрНУ.

Михайло Каян:

– На моїй роботі зображене символічне півколо, адже кожна сфера діяльності – це уявне коло, за рамки якого ми хочемо вийти, розширюючи наші знання. Тут також намальований студент, який тягнеться до знань, та книжки, які символізують бібліотеку. Отже ідея така – студент, який завдяки книжкам тягнеться до знань. Логотип і товарний знак я розробив у монохромному варіанті, щоб зручніше було фарбувати їх у будь-які потрібні кольори.

Надалі кожен з учасників заходу отримав можливість пояснити свій задум та розповісти про роботу над ним.

Вітаємо талановитих авторів та зичимо подальших творчих успіхів!
КрНУ