Головна>Новини
КрНУНовини

Кременчуцький національний університет подав заявку для участі у конкурсі Innovate Ukraine (Великобританія)
16.09.23

14-го вересня Кременчуцький національний університет спільно з партнерами подав заявку для участі у конкурсі Innovate Ukraine* (Великобританія) з метою здобуття гранту для фінансування дослідницьких робіт з модернізації енергетичної системи України.

Термін подання заявок спливав 15 вересня. 2-го листопада мають бути офіційно оголошені результати конкурсу. Перемога у конкурсі надасть можливість фінансувати міжнародний дослідницький проект, розрахований на два роки (1 квітня 2024 – 31 березня 2026 рр.).

Innovate Ukraine* – фінансовий конкурс, ініційований урядом Великобританії. Його мета – підтримка та розвиток енергетичних інновацій, які допоможуть відродженню та відновленню України.

Innovate Ukraine надає до 10 мільйонів фунтів стерлінгів на фінансування розробки високоінноваційних, стійких енергетичних технологій і бізнес-моделей, які зможуть реально підтримати відновлення енергетичної системи України. Під час війни, розв’язаної Росією проти України, енергетична безпека України та стабільність її енергетичної системи є надважливими. Це розуміють і наші британські партнери.

Пропозиція узяти участь у конкурсі Innovate Ukraine надійшла від Університету Лестера. Кременчуцький національний університет пристав на пропозицію. Для реалізації масштабного проекту партнери створили консорціум. Крім Кременчуцького національного університету ім. М. Остроградського, до його складу увійшли три потужних навчальних заклади Великобританії (Лестерський університет, Бірмінгемський університет, Імперський коледж Лондона) та два профільних українських підприємства (ТОВ «НАУКОВО-ВИРОБНИЧЕ ПІДПРИЄМСТВО «ЕНЕРГО-ПЛЮС», Інститут енергетики та захисту навколишнього середовища «ЕНЕРГОІНЖПРОЕКТ»).

Перш, ніж було подано заявку на конкурс, більше трьох місяців тривала підготовча робота. Найактивніша її фаза припала на липень – саме тоді в Університеті Лестера перебувала група науковців КрНУ. У цей період відбулося кілька засідань круглих столів, на яких кременчуцькі науковці презентували британським колегам свої розробки в галузі енергетики. Активну участь у засіданнях брали і фахівці КрНУ, які перебували у той час в Лестері, і науковці, які знаходились у Кременчуці. Це була командна робота.

Весь вересень тривали переговори, щотижня проходило по кілька партнерських онлайн зустрічей. Їх активні учасники – ректор КрНУ професор Михайло Загірняк, директор Центру міжнародної діяльності КрНУ доцент Андрій Гладир, доцент КрНУ Дмитро Мамчур. Вони працювали над підготовкою заявки на конкурс.

Наразі заявку подано, чекаємо на результати.
КрНУ