Головна>Новини
КрНУ

Новини

Участь студентки факультету права та гуманітарних наук у проекті «Освіта в Європі – нові можливості»
17.05.10
9-11 квітня 2010 року, за підтримки програми «Європейська освіта», студентка 3-го курсу факультету права і гуманітарних наук Ципкова Ангеліна була запрошена до участі в ознайомчих візитах у рамках проекту «Освіта в Європі – нові можливості».

Під час 3-денного ознайомчого візиту Ангеліна відвідала головні садиби та студентські містечка партнерських ВНЗ програми «Європейська освіта» , а саме: Вищої Школи Суспільно-Природничих наук ім. Вінсента Поля (WSSP) у м. Люблін, Вищої Школи Менеджменту (WSM) у м. Варшава та Вищої Школи Економіки (WSG) у м. Бидгощ. Відбулися презентації напрямків та спеціальностей зазначених ВНЗ.В Любліні учасників візиту особисто приймав ректор університету, який з перших хвилин зарекомендував себе як гостинний господар і вмілий керівник. Він завзято розповідав про історію створення ВНЗ, якість освіти, значення диплому європейського зразка, а саме: у травні 2004 року Польща приєдналась до Європейського Союзу, та в наш час освіта у Польщі має багато додаткових переваг. Дипломи польських вузів автоматично визнаються у всіх країнах Європи, при цьому додаткове підтвердження не потребується, а сама система освіти в країні функціонує за загальноєвропейською схемою. Також освіта у Польщі відповідає міжнародним нормам класифікації освіти (ISCED).

Під кінець зустрічі пан ректор провів візитерів аудиторіями під час навчального процесу, продемонстрував бібліотечні фонди та актову залу. Приємно здивував дух відносин між викладацьким складом та студентами – відсутність комунікаційних бар’єрів з одного боку, та наявність своєрідної «підсвідомої» взаємоповаги, з іншого.До речі, у Варшаві візитерам випала нагода поспілкуватися з кількома українськими студентами Вищої Школи Менеджменту. Вони охоче розповіли та наочно показали умови свого проживання та навчання. Дехто з них також отримує стипендії за успіхи у навчанні. Цікаво, що стипендіальний фонд передбачає матеріальні заохочення за спортивні досягнення або активну громадську позицію і для українських студентів.

Узагалі-то система вищої освіти в Польщі дещо відрізняється від вітчизняної. Тут існує дворівнева система вищої освіти: перший рівень – бакалаврат. Передбачає 3 роки навчання. Після трьох років навчання на першому рівні за програмою підготовки бакалавра, Ви отримуєте ступінь та диплом, після чого Ви маєте змогу продовжувати навчання на другому рівні. Другий рівень – магістратура. Другий рівень передбачає 2 роки навчання за програмами польською мовою За бажанням курс викладається англійською мовою. Треба відмітити той факт, що більшість польських ВНЗ мають високо розвинені сайти в мережі Інтернет, які постійно оновлюються та містять безліч корисної інформації. Кожен бажаючий має змогу створити власну сторінку шляхом реєстрації на сайті ВНЗ, студентом якого він є чи планує стати, щоб користуватися запропонованими можливостями, наприклад: отримати вільний доступ до матеріалів лекцій, практичних завдань, контролювати свою успішність, сплачувати кошти за навчання, мати консультації з викладачами на форумах, слідкувати за університетськими новинами тощо.І наостанок, учасники візиту вшанували пам’ять трагічно загиблих в катастрофі літака Президента Польщі Леха Качинського хвилиною мовчання.
КрНУ