Головна>Новини
КрНУ

Новини

УЧАСТЬ ДЕЛЕГАЦІЇ НАШОГО УНІВЕРСИТЕТУ У ПРОГРАМІ "ВІДКРИТИЙ СВІТ"
26.05.10
Із 13 до 28 квітня 2010 року троє співробітників нашого університету, саме: завідувач кафедри економіки Ольга Маслак, завідувач кафедри обліку і аудиту Алла Касич та заступник директора коледжу КДУ імені Михайла Остроградського Роман Левченко, у складі делегації програми «Відкритий світ» по темі «Освіта», яку здійснює центр лідерства «Відкритий Світ» у співробітництві з організацією Американські Ради з міжнародної освіти: ACTR/ACCELS (American Councils), відвідали Сполучені Штати Америки.Програма «Відкритий Світ» покликана зміцнювати взаєморозуміння й співробітництво між Україною та Сполученими Штатами, шляхом надання можливості українським лідерам у різних галузях діяльності зустрітися зі своїми американськими колегами та обмінятися досвідом, ідеями з найбільш важливих для обох сторін питань.Під час візиту відбулися робочі збори та зустрічі української делегації з провідними фахівцями у галузі освіти, політиками, представниками державних та громадських установ Сполучених Штатів Америки. У бібліотеці Конгресу США (м. Вашингтон), для учасників делегації були проведені круглі столи за участі посла Вільяма Б. Тейлора, директора Центру міжнародної освіти, доктора Беверлі Д. Шеклі, докторанта у галузі міжнародної освіти у університеті ім. Джорджа Мейсона (штат Вірджинія) Світлани Філінтро, фахівців Джорджтаунського Університету Джорджа Брауна та Сема Потоликкіо. Під час візиту до США, завдяки безлічі зустрічей із посадовцями шкільного коледжу, викладачами, студентами, наші колеги детально ознайомилися із системою освіти у США.Делегати відвідали Корпорацію праці Вулф Крік. Ця Корпорація була заснована департаментом праці США і являє собою унікальну установу для навчання та проживання молоді. Крім того, Санді Хенді, Директор напряму із оздоровлення, ознайомив учасників програми із роботою лабораторії для підготовки медичного персоналу; особливостями дистанційного навчання у американських навчальних закладах.

Корисним та цікавим для учасників програми став огляд системи громадських коледжів, зокрема знайомство із громадським коледжем Ампкуа (м. Розбург, штат Орегон), де із офіційним привітанням та оглядом системи громадських коледжів до них звернувся директор коледжу Блейн Ніссон. Не менший інтерес викликав огляд кар’єрної та технічної програми коледжу, який провів Марк Вільямс, керівник кар’єрних та технічних програм. На базі коледжу Ампкуа група ознайомилася із системою вищої освіти в штаті Орегон, із системою фінансування освіти, правилами розробки та впровадження навчальних планів, роллю факультетів та викладацького складу в закладах вищої освіти. Був проведений відкритий форум зі студентами Коледжу.

У супроводі Майкла Бобера, у минулому вчителя середньої школи із 34 літнім досвідом, була проведена зустріч із завідувачем громадськими школами Розбургу Ларі Персонсом.Окрім зустрічей із фахівцями у галузі освіти, відбувся ряд зустрічей із урядовими лідерами, посадовцями м. Розбург, округу та штату Орегон. Велику подяку потрібно висловити приймаючим організаціям: громадському коледжу Ампкуа, зокрема координаторові Піту Боберу та Зонта Клубу, зокрема координаторові Пем Банелл.
КрНУ