Головна>Новини
КрНУ

Новини

Літня школа "Моделювання динамічних систем"
13.07.10
Із 30 червня до 6 липня 2010 року у Кременчуцькому державному університеті імені Михайла Остроградського проводилась Літня школа на тему "Моделювання динамічних систем".

Лекції читав професор, доктор технічних наук Георг Петер Остермаєр. Він є директором Інституту динаміки і коливань Технічного університету Брауншвейга (Німеччина).

Професор Г.П. Остермаєр прибув разом із своєю дружиною – доктором природничих наук, директором середньої школи Ульріке Кетерль-Остермайєр та дипломованим інженером Інституту динаміки і коливань Технічного університету Брауншвейга Олександром Голобородько. Необхідно зазначити, що Кременчуцький державний університет імені Михайла Остроградського тісно співпрацює з Технічним університетом Брауншвейга, а сам проф. Г.П.Остермаєр вже вдруге відвідує наш університет. Першого разу він був тут із робочим візитом у жовтні 2007 року.

Учасниками Літньої школи були студенти-магістри, аспіранти та молоді викладачі декількох кафедр, а саме: систем автоматичного управління і електроприводу, електричних машин та апаратів, комп`ютерних та інформаційних систем Кременчуцького державного університету імені Михайла Остроградського. Заняття викладалися англійською мовою та охоплювали як теоретичні, так і практичні питання. Мова викладання була незвичайною не лише для учасників Літньої школи, а й для самого професора, адже до цього він викладав німецькою мовою. Мета занять – набуття базових знань, які дозволять створювати сучасні моделі динамічних систем з максимальним наближенням до реальності. Навчання проводилося на основі програми "Plan",яка розроблена самим професором Остермаєром. Під час лекцій були розглянуті такі теми, як: Основи графічного моделювання, Анімація алгебраїчних задач, Моделювання клітинної диференціації, Вібраційне моделювання, Моделювання руху часток, Моделювання динаміки двигунів, звязок програмного забезпечення з апаратною частиною. Програму "Plan" професор Остермаєр залишив в університеті в якості подарунка, щоб студенти і надалі могли практикуватися у створенні сучасних моделей динамічних систем.

Усі учасники Літньої школи були дуже задоволені знаннями, які отримали під час навчання, а також спілкуванням з самим професором та його дружиною. Професор Остермаєр був приємно вражений своїми слухачами та рівнем їхньої підготовки. Отож сподіваємося, що такі заходи стануть звичайним явищем у Кременчуцькому державному університеті імені Михайла Остроградського.

КрНУ