Головна>Новини
КрНУ

Новини

Налагодження співпраці з університетами Польщі
08.11.10

Налагодження співпраці з університетами ПольщіПроф. кафедри екології , координатор міжнародних проектів Підліснюк В.В. та декан факультету менеджменту, доцент Почтовюк А.Б. відвідали Польщу в період з 24 до 30 жовтня 2010 р. з метою налагодження співпраці з університетами Польщі та узгодження умов договору про співпрацю.Для виконання поставленої мети 25-26 жовтня було проведено консультації в Краківському університеті економіки (КУЕ) , м. Краків, Польща. Даний університет є провідним університетом Польщі в галузі економічних наук та міжнародних економічних відносин. Під час перебування в Краківському університеті економіки відбулася зустріч з професором Анною Карвінською, завідувачкою кафедри соціології департаменту економіки та зовнішньоекономічних відносин. Професор Карвінська розповіла про основні напрямки педагогічної активності та наукової діяльності кафедри, яку вона очолює, поділилися досвідом співпраці в рамках Болонського процесу з університетами Німеччини. Українська сторона поінформувала проф Карвінську про роботи з питань сталого розвитку, управління персоналом, соціології, що проводяться в КНУ. Також обговорено можливі спільні інтереси у сфері створення спільних наукових досліджень, що проводилися б силами аспірантів та викладачів.

За ініціативи проф. Карвінської відбулася зустріч у відділі міжнародних відносин Краківського університету економіки з головою відділу Агнешкою Навроцькою. Українська сторона була поінформована про структуру та основні напрямки підготовки бакалаврів, магістрів та аспірантів в університеті. Було також обговорено можливості залучення українських студентів та викладачів до участі в конференціях, що проходитимуть в КУЕ, а українська сторона запропонувала польським викладачам та студентам із КУЕ долучитися до конференцій молодих вчених, міжнародних подій, що проходитимуть в КНУ протягом 2011 року.

27-29 жовтня українська делегація провела серію зустрічей та переговорів на факультеті економіки Опольського університету (ОУ), м. Ополе, Польща. Слід зауважити, що проф. В.Підліснюк має спільні наукові інтереси в сфері сталого розвитку з деканом факультету економіки професором Янушем Сльодзиком та професором Гюстом Платьє, приймала участь в ряді міжнародних конференцій, що організовувалися факультетом протягом 2002-2010 рр. та викладала курс лекцій на цьому ж факультеті в 2008 році. Під час участі проф. В.Підліснюк в міжнародній конференції в Ополе в квітні 2010 року сторони домовилися про можливість укладення двостороннього договору про співпрацю між факультетом економіки Університету Ополе та факультетом менеджменту КНУ, які мають подібні освітні програми підготовки бакалаврів та магістрів, і на яких читаються курси із питань сталого розвитку. Проект договору було підготовлено в режимі інтернет-спілкування влітку та на початку осені.

Для уточнення окремих моментів було проведено ряд консультацій, що відбулися в рамках даного жовтневого візиту. На разі дискусійні питання було обговорено із деканом, професором Янушем Сльодзиком, професором Гюстом Платьє, заступницею декана з наукової роботи доктором Марією Буцькою, доктором Бартоком Фортунськи, доктором Монікою Барановською. Остаточний проект договору було обговорено з проректором із міжнародних зв’язків університету професором Петром Вієдзореком. Як результат, сторони повністю погодили текст двостороннього договору і підписали його в урочистій обстановці в спеціальній залі Ректора Університету Ополе (текст договору додається).Додатково під час візиту було обговорено можливість участі викладачів та студентів обох університетів в конференціях, що відбудуться в наступному 2011 році в рамках підписаного договору, вивчено умови обмінів студентами та викладачами. Також було прочитано 2 лекції для студентів-магістрів факультету економіки, що навчаються в англомовній групі:

1. Підліснюк В.В. « Сталий розвиток суспільства: огляд та історія становлення».

2.Почтовюк А.Б., Підліснюк В.В. « Характеристика навчального процесу в Кременчуцькому національному університеті»

КрНУ