Головна>Новини
КрНУ

Новини

Відбувся веб-чат між студентами КНУ імені Михайла Остроградського та Елісон Ханна, співробітником консульського відділу Посольства США в Україні
19.11.10
18 листопада 2010 року, за ініціативи Посольства США в Україні, зокрема фахівця у справах вищої освіти відділу зв’язків із громадськістю Посольства США в Україні Віри Терновської, та відділу міжнародних зв’язків Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, зокрема начальника відділу Андрія Маркевича, відбувся веб-чат на тему «Програма культурного обміну Work and Travel. Студентські візи" між студентами груп МП-10-1сп, Філ-09-1, Філ-08-1, МП-07-1 нашого університету та Елісон Ханна (Alison Hannah), співробітником консульського відділу Посольства США в Україні. Варто зазначати, що зі студентами нашого університету пані Ханна спілкувалася англійською мовою наживо, студенти з інших університетів України мали змогу надсилати їй запитання, на які вона давала розгорнуті відповіді.

Студентів дуже зацікавили практичні питання, щодо процедури отримання американської візи, вимоги,які висуває Консульський відділ Посольства США в Україні до заявників. Саме ці питання детально були висвітлені у презентації, яку люб’язно підготувала Елісон Ханна. Крім цього обговорювали популярність роботи у літній період серед американської молоді. Виявилося, що досить рідко можна зустріти молодого американця, який би не працював у улітку. Користується попитом робота у парках розваг, супермаркетах, готелях, а також на заводах по переробці риби (штат Аляска). На ці ж вакансії роботодавці із радістю приймають іноземних студентів, які приїжджають до США за програмою Work and Travel. Елісон Ханна зазначила, що такого роду програми є дуже корисним досвідом для молоді, та можливістю побачити світ, познайомитися із новими друзями.

Окрім програми Work and Travel пані Ханна зупинилася на Програмах імені Фулбрайта в Україні та Програмі стипендій ім. Едмунда С. Маскі. Із 1992 року більше 700 українських вчених, студентів і молодих фахівців уже побували у США, де навчались або проводили наукові дослідження в якості учасників цих програм.

Подібний захід у нашому університеті відбувається уже вчетверте. Нагадаємо, у квітні минулого року відбувся веб-чат між студентами нашого університету та Анаїдою Хаас, заступником прес – аташе Посольства США в Україні, у жовтні – веб-чат із Джеймсом Тербером – визначним професором в сфері державного управління, засновником та директором Центру досліджень з питань конгресу та президента в Американському університеті, у березні цього року – із Еріком Сальзманом співробітником економічного відділу Посольства США в Україні.

Вважаємо, що такі веб-чати досить важливі. Студенти мають змогу почерпнути корисну та цікаву інформацію від провідних фахівців, які знаходяться далеко від Кременчука, перевірити та поглибити свої знання іноземної мови, переконатися у необхідності її вивчення.

Усіх зацікавлених взяти участь у таких програмах студентського обміну як Work and Travel, Програмах імені Фулбрайта в Україні та Програмі стипендій ім. Едмунда С. Маскі запрошуємо звертатися за інформацією до Відділу міжнародних зв’язків: 5-й корпус Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, аудиторія 5205.

КрНУ