Головна>Новини
КрНУ

Новини

Тематично-інформаційний семінар “Якщо ти робиш перші кроки в науці”
26.11.10

23.11.2010 відбувся тематично-інформаційний семінар “Якщо ти робиш перші кроки в науці” на тему „Участь молодих учених університету в Міжнародному PhD семінарі (м. Вісла, Польща)”.

Відкрила науковий семінар відповідальна за наукову діяльність молодих учених к.пед.н., доц. Солошич І.О.

К.т.н., доц. кафедри САУЕ Гладир А.І. розповів про Центральноєвропейську Програму Обміну для Університетської Освіти (Central European Exchange Program for University Studies – CEEPUS), в рамках якої молоді учені університету викладачі кафедри САУЕ Конох І.С. та Алєксєєва Ю.О., асистент кафедри ІВМ Маркевич А.Г. з 18 по 26 жовтня приймали участь у роботі Східноєвропейської літньої школи (м. Глівіце, Польща) та у Міжнародному PhD Семінарі (м. Вісла, Польща). Ці заходи проводилися електротехнічним факультетом Сілезького технологічного університету за підтримки польсько-японської вищої школи комп’ютерної техніки, польського товариства теоретичної та прикладної електротехніки, інституту техніки та технологій. Участь у зазначених заходах профінансована за рахунок гранту Міністерства Науки і Вищої освіти Республіки Польща.

Доцент Гладир А.І., який очолював делегацію університету, зазначив, що в рамках проведених заходів обговорювалися питання щодо інтенсифікації міжнародного співробітництва та залучення молодих учених до міжнародних проектів і програм. Відбулися зустрічі з представниками наукових шкіл електротехнічного факультету Сілезького університету. Підсумком переговорів стала розробка програми співпраці у споріднених наукових напрямах.

Асистент кафедри САУЕ Алєксєєва Ю.О. ознайомила членів ТМУ КНУ імені Михайла Остроградського з програмою міжнародних заходів.

Старший викладач кафедри САУЕ Конох І.С. надав інформацію про лабораторну базу електротехнічного факультету (лабораторії робототехніки, систем керування, вібродіагностики, механотронних систем) та наукові напрямки факультету.

На секційних засіданнях PhD-семінару OWD’2010 були представлені та обговорені наукові роботи старшого викладача кафедри САУЕ Коноха І.С., асистента кафедри САУЕ Алєксєєвої Ю.О., асистента кафедри ІВМ Маркевича А.Г.. Доповідачі відповіли на питання та отримали рекомендації щодо представлених наукових робіт, які були опубліковані у збірнику конференції OWD’2010.

Спілкування з учасниками семінару дозволило обмінятися досвідом, зміцнити існуючі та встановити нові зв’язки з представниками наукових шкіл, кафедр та університетів, присутніх на зазначених заходах.

На закінченні тематично-інформаційного семінару “Якщо ти робиш перші кроки в науці” доц. Солошич І.О. зазначила, що заняття науковою роботою дає можливість не лише розвивати свої наукові здібності, але й розширювати кругозір та обмінюватися науковим досвідом з науковцями з інших країн світу.

Заступник директора ІЕЕСУ з наукової роботи к.т.н., доц. Гладир А.І.,

відповідальна за наукову діяльність молодих учених к.пед.н., доц. Солошич І.О.

КрНУ