Головна>Новини
КрНУ

Новини

Михайло Загірняк серед лідерів паливно-енергетичного комплексу України
30.12.10

Михайло Загірняк серед лідерів паливно-енергетичного комплексу України

          

  Рівень розвитку паливно-енергетичної галузі є вкрай важливим для України. Одним зі шляхів розв’язання існуючих у цій галузі проблем є проведення Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу», який проводиться з 2000 року і став помітним явищем у суспільному житті країни. Організатори конкурсу Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Міністерство палива та енергетики України, Національна академія наук України, НВК «Укренергозбереження». Метою конкурсу є підвищення енергоефективності економіки, сприяння модернізації та розвитку паливно-енергетичного комплексу України, стимулювання процесу формування ринкових перетворень у паливно-енергетичному секторі, підтримка подальшого розвитку вітчизняної науки, інтенсифікація інноваційних та інвестиційних процесів, відродження та підтримка наукових і професійних традицій в Україні, сприяння впровадженню передових енергоефективних технологій і техніки. Цей своєрідний огляд стану справ у вітчизняному паливно-енергетичному комплексі та секторі енергоспоживання має важливе та благородне завдання – підтримати кращі колективи та людей, які досягли найвагоміших результатів, підкреслити суспільну значущість їхньої праці, дати новий імпульс пошуку додаткових резервів для розв’язання поточних і перспективних завдань, що постають сьогодні перед українською енергетикою.

   20 грудня 2010 року у Києві відбулася святкова церемонія оголошення і нагородження переможців та лауреатів ХІ Всеукраїнського конкурсу «Лідер паливно-енергетичного комплексу – 2010». Як наголошують організатори, така церемонія є своєрідним підбиттям підсумків енергетичного року, що минає, в 11 номінаціях: державний діяч, учений, керівник підприємства, підприємство, науково-технічна розробка, інноваційний проект, енергозберігаючий проект, природоохоронний проект, інвестиційний проект / інвестор, громадська організація/ громадський діяч, журналіст. Відзнака конкурсу – це професійне та громадське визнання діяльності переможців. Відзнаками конкурсу нагороджують непересічних особистостей, діяльність яких пов’язана з паливно-енергетичним комплексом України, за вищі професійні та громадські досягнення; конкурентоспроможні на світовому рівні науково-технічні розробки; провідні колективи у сфері паливно-енергетичного комплексу; визначні інноваційні та інвестиційні проекти; проекти, які мають енергозберігаючий та природоохоронний ефект.

  Щороку до уваги великої ради конкурсу, яку очолює академік НАН України Борис Сергійович Стогній, потрапляє широке коло проблем галузі та шляхи їх розв’язання, які потрібно якнайшвидше пропагувати та використовувати. За весь час проведення конкурсу Полтавщина мала декількох переможців і лауреатів. Зокрема, у номінації «Керівник підприємства» 2007 та 2008 років переможцями було названо в.о. голови правління ВАТ «Полтаваобленерго» Володимира Чернявського та директора Полтавської будівельно-монтажної фірми «Укргазпромбуд» Олександра Головкіна. 2002 року у номінації «Природоохоронний проект» переміг проект «Сорбент «Жемчуг». Техніка та технологія виробництва й застосування для очищення води від нафти» кременчуцького підприємства «Придніпровські магістральні нафтопроводи» ВАТ «Укртатнафта». Двома роками раніше це підприємство здобуло перемогу у номінації «Підприємство».

  Поточного року у номінації «Учений» уперше лауреатом став також представник Полтавщини – ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, завідувач кафедри «Електричні машини та апарати» Михайло Загірняк. Під час урочистої церемонії йому вручили нагрудний знак «Лідер паливно-енергетичного комплексу –2010». Це вже друге вагоме досягнення професора з початку нового навчального року. Нагадаємо, що у листопаді під час загальних зборів Національної академії педагогічних наук України відбулися вибори дійсних членів та членів-кореспондентів НАПН України. З-поміж багатьох претендентів членом-кореспондентом НАПН України відділу вищої освіти було обрано ректора Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського доктора технічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Михайла Васильовича Загірняка, що є свідченням його високого авторитету як ученого, педагога й організатора вищої освіти.

  Варто зазначити, що членами-кореспондентами академії обирають учених – докторів наук, відомих своїми науковими працями, які успішно поєднують педагогічну і наукову діяльність, мають значні досягнення в розробленні та впровадженні до навчального процесу нових освітніх технологій.

Прес-служба Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського

КрНУ