Головна>Новини
КрНУ

Новини

Проект "Юридична Клініка"
10.02.11

Проект "Юридична Клініка"

Із жовтня 2009 року по даний час у нашому університеті працює Юридична клініка КНУ імені Михайла Остроградського "Право-захист". Вона являється популярним джерелом отримання безкоштовної правової допомоги соціально незахищеними верствами населення, ефективно сприяє здобуттю студентами-юристами необхідних практичних навичок.Важливою складовою діяльності клініки є залучення студентів до волонтерської роботи, усвідомлення її важливості і значущості для суспільства, а також для подальшої кар’єри.

За ініціативою громадської організації "Молодіжний авангард Кременчука", Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, громадської організації "Об’єднана асоціація студентів-юристів Закарпаття" та за підтримки Відділу преси, освіти та культури посольства США в Україні був розроблений та впроваджується проект щодо підтримки та розвитку діяльності юридичної клініки.

Проектом передбачено проведення ряду семінарів, тренінгів із залученням практикуючих юристів, представників органів влади, зацікавлених громадських організацій. Так, у вересні 2010 року на базі нашого університету проходив семінар "Роль юридичної клініки у становленні фахівця-юриста", на який були запрошені партнери з юридичних клінік Ужгорода, Сум та Києва.

Начальник юридичного відділу університету, голова ГО "Молодіжний авангард Кременчука" Т.М. Слободяник зі студентами, представниками юридичної клініки

У рамках проекту, за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, для більш ефективної роботи юридичної клініки, придбано необхідну спеціалізовану літературу та мобільний телефон, для створення гарячої лінії (зараз уже встановлено і працює). Із лютого місяця на кафедрі кримінального та цивільного права і процесу нашого університету працює інформаційна-правова система Ліга: Закон, що дозволить студентам та викладачам, задіяним у роботі юридичної клініки, отримувати оперативний доступ до всього спектру правової інформації (нормативні акти, судова практика, аналітика, періодичні виданні, коментовані кодекси, довідники та інше).

Найближчим часом заплановано створення сайту юридичної клініки, який дасть змогу більш зручно користуватись ії послугами активним користувачам мережі Інтернет, зокрема студентству.

Таким чином, сподіваємось, що проект "Юридична клініка" буде сприяти розвитку діяльності юридичної клініки "Право-захист" та підвищенню кваліфікації студентів-юристів.

Відділ міжнародних зв"язків

КрНУ