Головна>Новини
КрНУ

Новини

Міжнародний семінар “Переваги та недоліки використання зернових культур другої генерації для виробництва біопалива”
24.05.11

Міжнародний семінар “Переваги та недоліки використання зернових культур другої генерації для виробництва біопалива”

17 травня 2011 року відбувся міжнародний семінар “Переваги та недоліки використання зернових культур другої генерації для виробництва біопалива”. Семінар відбувся у Київському ресурсному центрі для випускників (м. Київ). Організаторами семінару були Університет Каліфорнії в Девісі (м. Девіс, США) та Київський національний університет біоресурсів та природокористування України (м. Київ, Україна) за сприяння Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (м. Кременчук, Україна) та Університету Матея Бела (м. Банська Бистриця. Словаччина). Фінансова підтримка була надана Фондом громадянських досліджень та розвитку (США) та Київським ресурсним центром для випускників (м. Київ).

На семінарі були присутні такі делегації:

- Університету Каліфорнії в Девісі (м. Девіс, США);

- Університету Іллінойсу (м. Чикаго, США);

- Університету Матея Бела (м. Банська Бистриця, Словаччина);

- Київського національного університету біоресурсів та природокористування України (м. Київ, Україна);

- Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (м.Кременчук, Україна);

- Інституту зернового господарства Аграрної академії наук України;

- Чернівецького національного університету (м. Чернівці, Україна);

- Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м.Луганськ, Україна).

Делегацію Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського очолив ректор університету Михайло Васильович Загірняк. До складу делегації увійшли:

Маркевич Андрій Геннадійович, начальник відділу міжнародних зв’язків;

професор Касич Алла Олександрівна, декан факультету економіки;

професор кафедри екології Підліснюк Валентина Вікторівна;

доцент кафедри екології Солошич Ірина Олександрівна;

аспірант Солошич Олександр;

Скрипко Ірина, фахівець відділу міжнародних зв’язків;

три студентки кафедри екології – Олена Горкун, Тетяна Кулуєва, Анастасія Ленюк.

Семінар складався з двох частин – семінар та круглий стіл. У першій частині було представлено презентацію професора Еда Л’юїса (Університет Каліфорнії в Девісі, м. Девіс, США) “Біопалива другої генерації: теоретичні підходи до сталого розвитку ”, у якій він детально розповів про зернові культури другої генерації, які використовуються для виробництва біопалива, а також про переваги та недоліки вирощування цих культур.

Другим доповідачем була професор Тетяна Стефановська (Київський національний університет біоресурсів та природокористування України м. Київ, Україна). Вона представила результати власних досліджень зернових культур другої генерації, які вирощуються в Україні.

Друга частина семінару проходила у форматі круглого столу, активну участь у якому брали не лише викладачі, а й студенти. Під час круглого столу були обговорені питання щодо співпраці університетів (представники яких були присутні на семінарі) у галузі зміни клімату та захисту навколишнього середовища. Також було обговорено роль молодої генерації у вивченні, дослідженні та передачі знань, пов’язаних з екологічними змінами навколишнього середовища.

Панельна дискусія Зліва-направо: проф. Клаус Шмідт (Університет Іллінойсу, м. Чикаго, США); доц. Ярослав Лікар та доц. Тетяна Стефановська (Київський національний університет біоресурсів та природокористування України, м. Київ, Україна); проф. Ед Льюїс (Університет Каліфорнії в Девісі, м. Девіс, США); проф. Валентина Підліснюк (Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, м. Кременчук, Україна).


Панельна дискусія зі студентами Були присутні студенти з таких університетів як: Університет Іллінойсу, м. Чикаго, США; Університет Матея Бела, м. Банська Бистриця, Словаччина; Київський національний університет біоресурсів та природокористування України, м. Київ, Україна; Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, м. Кременчук, Україна.

Відділ міжнародних зв’язків

КрНУ