Головна>Новини
КрНУ

Новини

Студенти КНУ імені Михайла Остроградського проходитимуть практику в Німеччині.
07.06.11

Студенти КНУ імені Михайла Остроградського
проходитимуть практику в Німеччині.

Протягом чотирьох років Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського плідно співпрацює з Технічним університетом Брауншвейга (Німеччина), зокрема з Інститутом динаміки і коливань, який очолює професор Георг-Петер Остермаєр. Цього року студенти нашого університету проходитимуть практику у цьому Інституті за програмою “Studienpraktika” німецької служби академічних обмінів DAAD за сприяння Міністерства закордонних справ Німеччини.

Німецька служба академічних обмінів DAAD (нім. Deutscher Akademischer Austauschdienst) - найбільше німецьке об`єднання на правах громадської організації з підтримки міжнародних академічних обмінів. Займається обміном наукових працівників та студентів. DAAD надає стипендії практично всім категоріям здобувачів, які займаються наукою та університетською діяльністю, починаючи від студентів 2-го курсу, закінчуючи професорами та докторами наук.

Головними цілями діяльності DAAD є:

- підтримка молодого покоління в Німеччині та за кордоном у сферах науки і культури, економіки та політики;

- виховання молоді в дусі відкритості і взаєморозуміння;

- підвищення інтернаціональності та престижності німецьких вузів;

- підтримка германістики, німецької мови, літератури та країнознавства Німеччини в зарубіжних вищих навчальних закладах.

Німецька служба академічних обмінів підтримує також групові поїздки по ФРН іноземних студентів під керівництвом викладачів ВНЗ. Цілями таких поїздок є:

- проведення практики за фахом у ВНЗ (наприклад, спеціальні курси, блокові семінари, інші семінари) на запрошення німецького ВНЗ, який також несе відповідальність за організацію практики у ВНЗ, на підприємстві або, можливо, у громадській організації;

- зустрічі з німецькими студентами та науковцями для встановлення та підтримки контактів між німецьким та іноземним ВНЗ;

- ознайомлення з економічним, політичним та культурним життям Німеччини.

Варто загадати, що перша поїздка наших студентів за цією програмою відбулася у 2009 році. Усі учасники програми отримали безцінний досвід для продовження своєї наукової діяльності та зберегли незабутні спогади про цю подорож. Цього ж літа 15 наших студентів та аспірантів також мають можливість відвідати Німеччину та пройти стажування у Інституті динаміки і коливань Технічного університету Брауншвейга.

Стипендіатами стали студенти та аспіранти Навчально-наукового інституту електромеханіки, енергозбереження і систем управління, а також таких факультетів, як Факультет електроніки та комп`ютерної інженерії, Факультет механіки та матеріалознавства, Факультет транспортних засобів і технологій.

Висловлюємо щиру подяку за плідну співпрацю нашим партнерам, директорові Інституту динаміки і коливань, професору Георгу Петеру Остермаєру та співробітникові цього інституту, Олександрові Голобородько.

Відділ Міжнародних зв’язків і надалі докладатиме максимум зусиль для того, щоб студенти та викладачі нашого університету мали змогу підвищувати свою кваліфікацію та набувати нового досвіду, проходячи навчання та стажування за кордоном.

Вітаємо стипендіатів та бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності!

Відділ міжнародних зв’язків

КрНУ