Головна>Новини
КрНУ

Новини

Студенти нашого університету отримали стипендію Леонарда Ейлера.
07.06.11

Студенти нашого університету отримали стипендію Леонарда Ейлера.

У 2001 році Німецька служба академічних обмінів (ДААД) відкрила стипендіальну програму ім. Леонарда Ейлера. Метою цієї програми є підтримка та підвищення кваліфікації студентів і аспірантів, які займаються науковою роботою в галузі природничих та інженерних наук.

Стипендія ім. Леонарда Ейлера присуджується студентам і аспірантам, які навчаються на останніх курсах та досягли значних успіхів у навчанні та науковій діяльності. Стипендія надається терміном на 9 місяців. На завершальному етапі стипендіальної програми студентам і аспірантам надається можливість пройти місячне стажування в німецькому університеті. Заявку подає професор з німецького вузу. На один університет може виділятися до десяти стипендій.

Слід зазначити, що стипендії ім. Леонарда Ейлера надаються на конкурсній основі. Кількість претендентів з усіх країн СНД на таку престижну стипендію у декілька разів перевищує число стипендій. Успіх участі в такому конкурсі залежить від рівня розвитку академічних зв`язків між університетами-партнерами.

Протягом чотирьох років Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського плідно співпрацює з Технічним університетом Брауншвейга (Німеччина), зокрема з Інститутом динаміки і коливань, який очолює професор Георг-Петер Остермаєр. Саме професор Остермаєр разом зі співробітником інституту Олександром Голобородько уже вдруге подавали заявку на стипендію ім. Леонарда Ейлера для наших студентів. Саме друга спроба виявилася вдалою. І ось цього року наші студенти отримали стипендію "Leonhard-Euler Program 2011/2012" на дослідження з вересня 2011 по травень 2012.

Стипендіатами стали:

- аспірант Бублик Роман (керівник проф. Кір’янов. О.Ф., Кафедра транспортних технологій);

- аспірант Мельников В`ячеслав (керівник доц. Калінов А.П., Кафедра систем автоматичного управління і електроприводу);

- аспірант Прітченко Олександр (керівник доц. Калінов А.П., Кафедра систем автоматичного управління і електроприводу);

- аспірант Кущ Ігор (керівник доц. Прус В.В., Кафедра електричних машин та апаратів).

Вітаємо стипендіатів та бажаємо успіхів у подальшій науковій діяльності!

Відділ міжнародних зв’язків

КрНУ