Головна>Новини
КрНУ

Новини

Конференція в Санкт-Петербурзі
16.06.11

Конференція в Санкт-Петербурзі.

11-12 червня 2011 року в Санкт-Петербурзі відбулася міжнародна конференція «Російська культура в роки Світової війни і революції (1914 – 1922)», присвячена вивченню культур народів Російській імперії в переломний період історії, а також культурної пам’яті про Першу світову війну, революцію та Громадянську війну. Організаторами конференції виступили Європейський університет м. Санкт-Петербургу, Санкт-Петербузький Інститут історії Російської Академії наук, міжнародний проект «Росія в роки світової війни».

На цей представницький форум зібралися фахівці з історії Першої світової війни з Росії, США, Німеччини, Фінляндії, Вірменії і України. Представником нашої країни на даній конференції був аспірант кафедри українознавства КНУ імені Михайла Остроградського В.І.Саранча, якого було запрошено для виступу з доповіддю на засіданні секції «Пам’ять про Першу світову війну».


В своїй доповіді «Генеалогія культурної пам’яті про Першу світову війну: регіональний вимір глобального» В.І.Саранча окреслив основні етапи формування культурної пам’яті про Першу світову війну в Україні і звернув увагу на регіональні аспекти цього процесу. Доповідь була позитивно сприйнята учасниками конференції та визвала жваву дискусію.


Не менш цікавими були наукові бесіди, проведені нашим колегою з іноземними ученими: Б.Хелманом (Гельсінський інститут), С.Марксом (Університет Клемсон, Південна Кароліна, США), Д.Мак-Дональдом (Університет Вісконсін - Медісон, США), Д.Рейнбоу (Університет Нью-Йорка, США), К.Бруїш (Німецький Історичний Інститут, Москва) та інш. Слід сподіватися, що участь представників нашого університету в подібних заходах буде сприяти розширенню міжнародних зв’язків та репрезентації КНУ імені Михайла Остроградського в світовому науковому просторі.

КрНУ