Головна>Новини
КрНУ

Новини

Дні освіти і науки України в Російській Федерації
20.09.11

Дні освіти і науки України в Російській Федерації


16 вересня 2011 року українська делегація із понад 400 учасників, на чолі з Міністром освіти і науки, молоді та спорту Дмитром Табачником перебувала у столиці Російської Федерації – Москві, у рамках проведення Днів освіти і науки України в РФ.

До складу української делегації увійшли: Перший заступник Міністра освіти і науки, молоді та спорту Євген Суліма, заступник Міністра Борис Жебровський, керівники профільних департаментів МОНмолодьспорту, регіональних органів управлінь освіти і науки України, представники дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої освіти, університетської науки, Національної академії педагогічних наук України, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти, всеукраїнських студентських організацій та понад 40 представників українських засобів масової інформації.

Варто зазначити, що серед 26 запрошених ректорів університетів із усієї України був і ректор нашого університету, професор Михайло Васильович Загірняк.

Протягом усього дня, в залежності від тематичного спрямування, групи перебували разом зі своїми російськими колегами у різних навчальних, наукових закладах Москви, яких супроводжували представники засобів масової інформації.

На форумі, що проходив у Російському державному гуманітарному університеті (РДГУ) було прийнято Меморандум про створення Асоціації ВНЗ-партнерів України та Росії. Основною метою діяльності Асоціації має стати "сприяння багатоформатному співробітництву" між вузами, "включаючи розробку та реалізацію спільних міжнародних дослідницьких проектів, а також освітніх програм", у тому числі - "навчання студентів".

Керівниками партнерської організації стали ректор РДГУ Юхим Пивовар і ректор Харківського національного університету Віль Бакіров. Крім того, було підписано понад 20 договорів про співпрацю між окремими інститутами та університетами.

Ректором нашого університету були досягнуті домовленості щодо співпраці та підписання договорів про співробітництво із Російським державним гуманітарним університетом, Санкт-Петербурзьким державним електротехнічним університетом та Російським університетом дружби народів.

Зокрема, Російський університет дружби народів готовий прийняти наших студентів інженерних спеціальностей на навчання у магістратурі за рахунок російської сторони.

Отож, вітаємо наш університет із розширенням сфери міжнародної діяльності, а також сподіваємося на подальший розвиток плідної співпраці з російськими колегами.


Відділ міжнародних зв’язків

КрНУ