Головна>Новини
КрНУ

Новини

Ідеї Вернадського – крок до об’єднання
11.10.11

Прес-реліз

Ідеї Вернадського – крок до об’єднання

Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського впродовж тривалого часу є просвітницьким центром щодо вивчення й популяризації наукових ідей геніального вченого Володимира Вернадського. Днями тут відбулася ХІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Ідеї академіка Вернадського та науково-практичні проблеми сталого розвитку регіонів». Вона проходила за сприяння Міністерства освіти, науки, молоді і спорту України, обласної ради, облдержадміністрації, Кременчуцької районної ради, університету Матея Бела (Словаччина), Кременчуцького краєзнавчого музею та регіонального ландшафтного парку «Кременчуцькі плавні». Її особливістю є те, що на відміну від попередніх зібрань змінено цільове спрямування конференції. Якщо раніше воно було історично-філософським, то нині перед науковцями поставлено завдання перетворити конференцію на майданчик для розв’язання нагальних практичних завдань полтавського регіону. Такі акценти пов’язані ще й з тим, що ідеї В. І. Вернадського, дочекавшись свого часу, досить тісно переплітаються з ідеями сталого розвитку, які є украй актуальними нині.
-Учення Вернадського дає можливість усвідомити усі ті виклики, які ставить перед нами життя, - наголосив у вітальному слові голова програмного комітету, професор, член-кореспондент НАПН України, ректор національного університету Кременчука Михайло Загірняк.
- Щодо нашого ВНЗ, то ми намагаємося відповідати цим викликам. Будучи регіональним університетом, розміщеним на Дніпрі, намагаємося брати безпосередню участь у розв’язанні тих проблем, які стоять перед регіоном. Водночас ми розуміємо, що розв’язати їх можна тільки у тісній співпраці з однодумцями, владою та бізнесом. Та якщо з владою є і співпраця, і порозуміння, то з бізнесом значно складніше. З цією тезою цілком погодився і Володимир Онищенко: «Розрив бізнесу та науки - це досить негативна тенденція. Змінити ситуацію можливо тільки за сприяння органів влади. Зокрема , нині в області діє більше 55 різних програм, основними виконавцями яких є бізнес. На моє переконання кожна з цих програм вже на першому етапі має проходити експертизу науковців. Урахувавши їхні рекомендації, депутатам буде значно легше ухвалювати такі програми. Таким чином через владу ми зможемо поєднати науку та бізнес. Якщо наука більш тісно працюватиме з владою це прискорить залучення бізнесу до реалізації наукових ідей. Ця конференція є прикладом саме такої співпраці.
З пленарною доповіддю «Інноваційно-інвестиційна модель як механізм сталого економічного розвитку Полтавської області (в контексті обласної програми економічних реформ) виступила Олена Адамович. Вона проаналізувала виконання обласної програми «Успішна Полтавщина», яку минулого року презентувала в стінах університету.
- Ця конференція також матиме свої позитиви. Усі рекомендації, зроблені тут ми вивчимо і візьмемо до уваги, - наголосила заступник голови облдержадміністрації. У конференції, яка тривала два дні, взяли участь провідні науковці з України, США, Німеччини, Чехії, Словаччини, Росії, представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Вони мали змогу взяти участь у засіданнях п’яти секцій, на кожній з яких обговорити нагальні питання та проблеми щодо запровадження біосферно-ноосферних ідей Володимира Вернадського в сучасну науку та освіту, а також адміністративно-господарську діяльність з метою забезпечення сталого розвитку регіону.

Прес-служба Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського

КрНУ