Головна>Новини
КрНУ

Новини

Участь студентки факультету управління у програмі молодіжного обміну
20.10.11

Із 24 вересня до 06 жовтня 2011 року Анастасія Чорнокондратенко, студентка факультету управління, відвідала Грузію. Вона стала учасницею міжнародного молодіжного обміну в Грузії, який організовується Research-Intellectual Club “Dialogue of Generations” (Грузія), Jugendhilfe und Sozialarbeit e.V. (Німеччина). Проект реалізовувався в рамках програми «Молодь в дїї» (Youth In Action) за фінансування Європейської комісії.


Партнером з України виступав давній партнер Європейського клубу КрНУ – ГО «Центр європейських ініціатив» із Сум. Головною метою проекту був обмін знаннями та досвідом про зміну клімату і поширення цих знань серед молоді з різних країн. Учасниками проекту були 36 молодих людей 18-25 років з Польщі, Німеччини, України і Грузії, по 9 з кожної країни.


Усе почалися із участі у конкурсі. Щоб заповнити відбіркову анкету англійською мовою, треба було розповісти про себе, описати досвід участі в подібних проектах, мотивацію і очікування. Отримавши позитивну відповідь від організаторів, відібрані учасники з України (Кременчук, Суми і Київ) почали підготовку до проекту. За допомогою соціальної мережі та електронної пошти вони познайомилися та обговорювали презентацію екологічного стану України, планували проведення національного вечора. 24 вересня всі учасники із України зустрілися в аеропорту Бориспіль, щоб відлетіти до міста Батумі. Із аеропорту поїхали разом з німецькою командою до Кобулеті, де на них уже чекали польські та грузинські учасники. Незважаючи на погану погоду, мальовничі краєвидами гір і лісів, що зустрічалися по дорозі, вражали…


Протягом наступних 7 днів проходив тренінг. Учасники намагалися виявити причини зміни клімату і знайти вирішення цієї проблеми. Обмірковували не лише заходи національного масштабу, а й прості дії, доступні кожному. Виникло бажання привернути увагу городян до проблеми зміни клімату, тому молоді люди вирішили намалювати їхні ідеї щодо збереження клімату, а також неприємну альтернативу, якщо всі будуть байдужі. За пропозицією організаторів проекту своє графічне повідомлення вони нанесли на автобус, який буде їздити по місту Кутаїсі, нагадуючи місцевим жителям про важливість проблеми.


Ще однією метою проекту була інтеграція. Цьому сприяла вся дружня атмосфера і умови: спілкування англійською мовою, проживання в кімнатах разом з іноземними сусідами, екскурсії до Батумі і визначних місць Кутаїсі. Вечорами відбувалися презентації країн учасників. Представляючи Україну, були показані традиції, танці, пригощали друзів улюбленими українськими стравами, усі разом співали пісні.


За 10 днів спільного проекту учасники дуже здружилися і звикли один до одного. Прощання виявилось доволі складним, і для декого це було навіть неочікувано. Анастасія дуже вдячна організаторам за проект, завдяки якому познайомилася з чудовими людьми, і зробила хоч невеличкий внесок у збереження клімату на нашій планеті. Адже, як кажуть, якщо хочеш змінити світ – почни з себе. А спогади про таку незвичайну та цікаву Грузію залишаться у спогадах Анастасії назавжди.


Відділ міжнародних зв`язків за матеріалами А. Чорнокондратенко
КрНУ